Disney i PTTK zachęcają dzieci i rodziców do wypraw rowerowych w nowej akcji z Mikim i Donaldem

21 marca 2012 w kanałach Disney Channel, Disney XD, w serwisie Disney.pl i tygodniku Kaczor Donald rusza wielka wiosenna akcja Disneya: „Miki i Donald: Na rowerze dookoła świata”, w której dzieci z całej Polski mogą pochwalić się relacjami z rodzinnych wycieczek rowerowych i powalczyć o wspaniałe nagrody. Akcji patronuje Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze (PTTK).

Miki i Donald: Na rowerze dookoła świata

Wraz z pierwszym dniem wiosny Disney rozpoczyna akcję rowerową, w której najpopularniejsi bohaterowie studia - Myszka Miki i Kaczor Donald namawiają do aktywnego wypoczynku.
Kampania skierowana do młodych rowerzystów i ich rodziców zachęca do odbywania rowerowych eskapad i zdawania relacji na specjalnie stworzonej stronie internetowej. Uczestnicy mogą tam dzielić się wrażeniami, ładować zdjęcia, zaznaczyć trasę na interaktywnej mapie, opowiedzieć czego nauczyli się podczas wyprawy i wykazać się pomysłowością.
Autor najciekawszego raportu z całej dziesięciotygodniowej akcji wyjedzie z rodziną na rowerowe wakacje do Austrii. Co dwa tygodnie uczestników czeka też nowe zadanie specjalne, które pomoże urozmaicić wycieczki. Wykonanie zadania to szansa na kolejne nagrody – w tym rowery i akcesoria firmy Merida.

Rejestrując się na stronie akcji, dzieci wybierają jedną z czterech drużyn, których kapitanami są Miki, Donald, Goofy i Minnie. Każdy kilometr trasy przejechanej przez uczestnika akcji zasila konto jego drużyny, a drużyny rywalizują o to, która pierwsza przejdzie wspólnie 40 000 kilometrów czyli okrąży świat dookoła.
Oprócz zgłoszonych na konkurs wycieczek, strona internetowa akcji (wejście przez baner poniżej) zawiera także porady dla rowerzystów oraz propozycje ciekawych miejsc i szlaków rowerowych polecanych przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, które rok 2012 ogłosiło Rokiem Turystyki Rowerowej.

Równocześnie z konkursem rowerowym Disney i PTTK rozpoczynają współpracę przy nowej odznace turystycznej dla wszystkich młodych miłośników wędrowania. Bezpłatną, limitowaną Turystyczną Odznakę Mikiego lub Turystyczną Odznakę Donalda można będzie odebrać w najbliższym Oddziale PTTK. Aby ją zdobyć, trzeba odbyć i udokumentować cztery wycieczki (piesze, rowerowe lub kajakowe) w specjalnej książeczce. Więcej szczegółów w regulaminie odznaki.
Z ramienia PTTK, współpracę z The Walt Disney Company Polska koordynuje Kol. Paweł Zań.

Patronami medialnymi akcji są: Tygodnik Kaczor Donald, Disney Channel, Disney XD oraz Polskanarowery.pl. Sponsorem akcji jest Primavera.

Komentarz w tym Artykule
Musisz Zalogować się lub Zarejestrować aby wziąć udział w tej dyskusji.