Piechotką na "Piechotkę"

Tradycyjnie, na przełomie maja i czerwca, Szkoła Podstawowa Nr 1 wraz z Urzędem Miasta w Piechowicach, organizują Rajd Dziatwy Szkolnej, zapraszając do udziału dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, które chcą aktywnie spędzić wolny czas.

Tegoroczna Impreza odbyła się 03-04.06.2011r., a szlaki przemierzane przez młodych turystów wiodły przez Góry Sokole, Karpniki, Bukowiec, Mysłakowice oraz Pogórze Karkonoskie i Karkonosze.

Uczniowie klas IV-VI przemierzali trasy przez dwa dni nocując w schroniskach: "Skalnik" w Bukowcu i "Złoty Widok" w Michałowicach gdzie zespoły prezentowały program ogniskowy i uczestniczyły w konkursie wiedzy ze znajomości trasy wędrówki i zasad uprawiania turystyki.

Grupy młodsze na trasie jednodniowej popisywały się wiedzą ekologiczną, a na mecie przedstawiały inscenizację dotyczącą lasu i jego mieszkańców.

Uroczyste podsumowanie rajdu odbyło się w Michałowicach na terenie schroniska, gdzie na strudzonych wędrowców czekał poczęstunek, który dodał siły do udziału w grach i zabawach sprawnościowych przygotowanych przez organizatorów.

Wśród 22 dziesięcioosobowych drużyn, uczestniczących w rajdzie, SKKT "Świeradowskie Orły" reprezentowały 3 zespoły zajmując I i II miejsce na dwudniowej trasie nr 4 przebiegającej przez Rudawy Janowickie, a grupa młodsza, maszerująca z Piechowic przez Cichą Dolinę i Grzybowiec zajęła III miejsce za inscenizację o tematyce leśnej.

Zarówno postawa na trasie jak i wiedza w konkursach udowodniła, że systematyczna praca na zajęciach Koła się opłaca zarówno na konkursach jak i w życiu.
Dzięki tego typu spotkaniom młodzi ludzie uczą się bawiąc, poznają piękno swojej małej Ojczyzny, weryfikują swoją wiedzę, zawierają przyjaźnie i znajdują alternatywę na wszechobecną nudę z dala od telewizora i komputera.

Opiekun SKKT "Świeradowskie Orły"

Teresa Fierkowicz

Sprawdź wizytówkę SKKT PTTK "Świeradowskie Orły"

Komentarz w tym Artykule
Musisz Zalogować się lub Zarejestrować aby wziąć udział w tej dyskusji.

Opublikowano: 06/26/2011 12:14 przez kaminee #354
Pan Zdzisław Gasz wyszkolił i nadal szkoli, organizuje konkursy ekologiczno-turystyczne dla kl. I-III, IV-VI i gimnazjum oraz Rajd Młodzieży Szkolnej popularnie zwany "Kuratorką".
Opublikowano: 06/22/2011 20:21 przez Pawcio #352
To świetny rajd organizowany przez Honorowego Członka PTTK Zdzisława Gasza, który wyszkolił wielu młodych działaczy.