wkrótce

Brak wydarzeń

 

"Poznajemy Ojcowiznę" koniec etapu wojewódzkiego

Niedziela, 15 styczeń 2017, 08:00 - 17:00

Koniec wojewódzkiego etapu konkursu "Poznajemy Ojcowiznę". Przeprowadzają go wspólnie odpowiednie jednostki organizacyjne PTTK oraz inne organizacje – w terminie do 15 lutego każdego roku.

Regulamin konkursu "Poznajemy Ojcowiznę"

Czym jest Ogólnopolski Młodzieżowym Konkurs Krajoznawczy "Poznajemy Ojcowiznę"?

Forma konkursu pozwala na rozbudzanie pasji w młodych ludziach do pięknego pisania o swoim rodzinnym kraju.

Głównym celem konkursu jest zachęcenie młodych ludzi do poznawania Ziemi Ojczystej. Poprzez dostrzeganie i opisywanie w ciekawy sposób obiektów krajoznawczych czy tradycji kulturowych, a także wspomnień i wydarzeń historycznych. Czyli tego wszystkiego, co znajduje się wokół nas – w naszym otoczeniu, w życiu codziennym, podczas wędrówek. Regulamin, co ważne nie narzuca sposobu prezentacji. Autor decyduje sam o tym czy będzie to tradycyjny papierowy artykuł z wykorzystaniem rysunków, fotografii itp. czy forma multimedialna, przygotowana dzięki programom do tworzenia prezentacji, lub odważniej jako filmy dokumentacyjne czy na każdy inny sposób z regulaminu. Ocena prac uwzględnia treść, sposób przedstawienia, staranność wykonania. Zapoznanie się z materiałami, jakie do konkursu zgłoszą uczestnicy pozwala komisji na ocenę umiejętności uczestnika związanych m.in. z czytelnym i logicznym zbieraniem i przekazaniem informacji o poznawanych obiektach czy faktach.

"Poznajemy Ojcowiznę" jest konkursem projektów uczniowskich, które można przygotowywać w czasie zajęć z edukacji regionalnej. Jako podsumowanie, prace zbiorowe czy indywidualne można zgłosić do konkursu. Dla wielu są to pierwsze w życiu publikacje o charakterze krajoznawczym. Zachęcające do dalszego poznawania i opisywania Polski.

Więcej o konkursie

http://mlodziez.pttk.pl/poznajemy-ojcowizne

Miejsce : Cała Polska

Wróć