Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: XXXIX OMTTK PTTK, Gdańsk 2011. Komunikat organizacyny nr 1

XXXIX OMTTK PTTK, Gdańsk 2011. Komunikat organizacyny nr 1 11/02/2010 14:35 #235

  • pawel
  • Offline
  • Szeryf
  • Posty: 62
  • Oklaski: 8

O: XXXIX OMTTK PTTK, Gdańsk 2011. Komunikat organizacyny nr 1 11/02/2010 16:56 #236

  • porkass
  • Offline
  • Pierwsze kroki na szlaku…
  • Posty: 6
  • Oklaski: 2
Chciałbym tylko zauważyć że niedawno wyszły nowe zalecenia ERC na rok 2010. Co prawda niewiele się one różnią i są to kosmetyczne zmiany, jednak myślę że w ramach ścisłości warto by było korzystać z aktualnych zaleceń

Informacja o tym pojawiła się tu: www.prc.krakow.pl/

Miło wiedzieć z jakich źródeł korzystać. Chyba zacznę się uczyć bo u nas w Wielkopolsce jest wiele drużyn zaciekle rywalizujących o finał - w tym laureaci z Bocheńca;)

i jak zwykle zadam złote pytanie:P Czym się różni Kanon z 2005r od Kanonu z 2008? Przeglądałem jeden i drugi, ale różnic nie zauważyłem.

O: XXXIX OMTTK PTTK, Gdańsk 2011. Komunikat organizacyny nr 1 11/02/2010 17:19 #237

  • olka
  • Offline
  • Szeryf
  • Posty: 107
  • Oklaski: 3
Ja ustosunkuje się do sprawy Kanonu.

Kanon wydanie I ukazał się przy okazji V Kongresu Krajoznawstwa Polskiego w Gnieźnie. Różnił się od wydania 2005 ( w między czasie naniesiono korektę na spis obiektów w Kanonie Krajoznawczym Polski, tym wykorzystywanym m.in. przy zdobywaniu Odznaki Krajoznawczej Polski). Zmian było sporo, w wydaniu książkowym funkcjonowały opisy obiektów, które zniknęły z kanonu. Wydanie 2005 nie było kompletne brakowało kilku opisów względem obecnie funkcjonującego spisu. Możliwe, że to właśnie zawarto w wydaniu 2008. Nie wgłębiałam się tak bardzo w temat ponieważ wole czytać o obiektach krajoznawczych w sposób tradycyjny czyli z książki.

Myślę, że obie pozycje funkcjonują w spisie ponieważ szkoły otrzymały Kanon CD, więc mogą z niego skorzystać, nie musząc poszukiwać wersji książkowej. A z tego co wiemy nakład wyczerpany więc trudno było by go zdobyć, chyba że z 2 ręki.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: pawel, olka
Wygenerowano w 0.44 sekundy