OMTTK PTTK Elbląg 2013

Protokół końcowy Finału Centralnego XLI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK

Finał Centralny XLI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK odbył się w Elblągu
w dniach 6-9 czerwca 2013 roku.
Miejscem rozgrywania finału był teren miasta Elbląga ze szczególnym uwzględnieniem parku miejskiego Bażantarnia.
Głównym organizatorem przedsięwzięcia był Oddział PTTK Ziemi Elbląskiej w Elblągu z upoważnienia Zarządu Głównego PTTK w Warszawie.
XLI edycja OMTTK PTTK realizowana była w ramach
„Roku Bezpiecznej Szkoły”
ogłoszonego przez Minister Edukacji Narodowej.

 

Nad Finałem Centralnym Turnieju patronat honorowy objęli:

Minister Edukacji Narodowej
Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Starosta Powiatu Elbląg
Starosta Powiatu Braniewo

 

Organizatorami i partnerami Finału Centralnego byli:

Zarząd Główny PTTK w Warszawie
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Urząd Miasta w Elblągu
Starostwo Powiatowe w Elblągu
Starostwo Powiatowe w Braniewie
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu
Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu
Urząd Miasta w Pasłęku
Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej w Elblągu
I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Elblągu

Patronatem medialnym Finał Centralny Turniej objęli:

Telewizja Elbląska
Gazeta Dziennik Elbląski
Elbląska Gazeta Internetowa PortEl

 

Komitet organizacyjny finału pracował w składzie:

Prezes Zarządu Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej w Elblągu – Agnieszka Banaś
Komendant Turnieju – Sławomir Kałabun
Zastępca Komendanta Turnieju – Jolanta Marcinkowska
Sędzia Główny – Marian Kurzyna
Zastępca Sędziego Głównego – Jakub Duda
Sekretarze – Karina Witkowska, Aleksandra Semkiw, Anna Rybka-Nadolska
Skarbnik finału – Grażyna Małkowska
Koordynator prac turniejowych ze strony Zarządu Głównego PTTK - Paweł Zań
Obsługa finansowo-księgowa ze strony Zarządu Głównego PTTK – Anna Bogacka-Zań

 

Poszczególne konkurencje, przeprowadziły zespoły w składzie:

Konkurs krajoznawczy – Jolanta Marcinkowska, Jolanta Bulak, Jolanta Kałabun i Leszek Marcinowski
Konkurs wiedzy turystycznej i topograficznej – Waldemar Fijor, Zbigniew Tarnowski
Kolarski tor sprawnościowy – Marek Kamm, Władysław Falkowski
Samarytanka – Stanisław Chomentowski, Zdzisław Bryl
Marsz na Orientację – Waldemar Fijor, Zbigniew Tarnowski
Turystyczne ABC

  • obliczanie wieku drzewa – Daniel Kalwajtys
  • rzut podkową do celu – Danuta Hoppa, Eugeniusz Hoppa
  • rozpoznawanie gatunków roślin i drzew – Jolanta Marcinkowska, Jolanta Bulak
  • rozpoznawanie zabytków i obiektów krajoznawczych z terenu województwa warmińsko-mazurskiego – Jolanta Kałabun
  • tor przeszkód – Krzysztof Żynda, Krzysztof Rydzyński

Odznaki i uprawnienia – Paweł Zań, Marian Kurzyna
Karta do kroniki – Barbara Krajnik, Urszula Kałabun, Stanisław Wójciak
Prezentacja regionów – Marek Bogusz, Stanisław Wójciak, Elżbieta Rydzyńska, Danuta Żynda

Przewodnikami wycieczek dla opiekunów byli: Leszek Marcinkowski, Jolanta Kałabun, Katarzyna Heiducka, Jolanta Bulak

Pozostali Sędziowie i wolontariusze:
Henryka Kurylak, Danuta Żynda, Dominika Kałabun, Elżbieta Rojewska-Gubaro, Karol Wyszyński, Anna Ławska, Czesław Kozłowski, Lena Kozłowska, Dariusz Urbanowicz, Brygida Gawron, Angelika Romaniuk, Ilona Sulicka, Pamela Ratajczyk, Joanna Lewicka, Przemysław Łukasik, Oktawia Witkowska, Karol Więcławski, Olga Hnatiuk, Dominika Szymańska, Anita Tomasz, Adrian Szymański, Dominik Bloch, Mateusz Gabryś, Grzegorz Nadurski, Natalia Sadło, Aleksander Gronek, Kacper Orzechowski, Agata Orzechowska, Michał Nazimek, Julia Żeglińska, Bartosz Alchminowicz, Magda Mytych, Magda Ostasz, Karolina Ożarowska.

Drużynowa klasyfikacja generalna kształtuje się następująco:

Szkoły Podstawowe

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 9 im. Króla Jana III Sobieskiego w Gliwicach,
drużyna w składzie Łukasz Nowicki, Jan Byrczek, Jakub Hejdukiewicz,
opiekun Agnieszka Jarnutowska

II miejsce Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie,
drużyna w składzie Weronika Gura, Agnieszka Maciocha, Tomasz Maciocha,
opiekun Anna Ksiądz

III miejsce Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 6, Szkoła Podstawowa nr 27 im. Ignacego Paderewskiego w Rzeszowie,
drużyna w składzie Rafał Dec, Kamil Pytel, Damian Rosół,
opiekun Barbara Zamojcin

IV miejsce Szkoła Podstawowa w Stołecznej,
drużyna w składzie Sabina Kwiecień, Julia Bożek, Marta Pieróg,
opiekun Grażyna Grab

V miejsce Szkoła Podstawowa w Przecławiu,
drużyna w składzie Krzysztof Andrulonis, Oskar Grodek, Kamil Rojek,
opiekun Jadwiga Piasecka

Gimnazja

I miejsce Powiatowe Gimnazjum w Biłgoraju,
drużyna w składzie Katarzyna Sadowy, Wojciech Kopacz, Jakub Gąsiorowski,
opiekun Wiesław Świerczyński

II miejsce Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sokolnikach,
drużyna w składzie Paulina Suchy, Aleksandra Kołodziej, Monika Karbowiak,
opiekun Marzena Ogorzelska

III miejsce Pałac Młodzieży - Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie,
drużyna w składzie Aniela Adamus, Jakub Czugała, Ida Maciorowska,
opiekun Elżbieta Wielgoszewska

IV miejsce Narciarska Szkoła Sportowa, Gimnazjum nr 2 w Ustrzykach Dolnych,
drużyna w składzie Urszula Gwóźdź, Daria Prędki, Adam Steciuk,
opiekun Andrzej Rybski

V miejsce Gimnazjum Salezjańskie w Rumi,
drużyna w składzie Urszula Całusińska, Natalia Dawidowska, Mateusz Węsierski,
opiekun Hanna Topolska

Szkoły Ponadgimnazjalne

I miejsce XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie,
drużyna w składzie Filip Łysakowski, Jakub Oronowicz, Hanna Siek,
opiekun Andrzej Lindner

II miejsce I Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Sanoku,
drużyna w składzie Maria Karkula, Ewelina Sadowska, Weronika Żołądź,
opiekun Grzegorz Demczak

III miejsce SKKT „Włóczykij” przy Oddziale Regionalnym PTTK w Gdańsku,
drużyna w składzie Justyna Kuźba, Michalina Kantecka, Radosław Cirocki,
opiekun Danuta Sosnowska

IV miejsce Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju,
drużyna w składzie Paulina Węgrzyn, Dominika Leszczyńska, Marcin Jamroz,
opiekun Wiesław Świerczyński

V miejsce ZS nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach,
drużyna w składzie Aleksandra Jaskulak, Agata Maciejewska, Wojciech Maciejewski,
opiekun Mirosław Mazur

W poszczególnych konkurencjach najlepszymi uczestnikami okazali się:

Test krajoznawczy

Szkoły podstawowe – Krzysztof Andrulonis
Szkoły gimnazjalne – Szymon Pałka
Szkoły ponadgimnazjalne – Paulina Węgrzyn, Dawid Krzykowski

Test turystyczno-topograficzny

Szkoły podstawowe – Jan Byrczek
Szkoły gimnazjalne – Urszula Gwóźdź
Szkoły ponadgimnazjalne – Justyna Kuźba

Ocena odznak i uprawnień turystycznych

Szkoły podstawowe – Grzegorz Maciejewski
Szkoły gimnazjalne – Natalia Gorczyca
Szkoły ponadgimnazjalne – Agata Maciejewska

Prezentacja regionów

Ex aequo Województwo Świętokrzyskie, Województwo Małopolskie

Impreza na Orientację

Szkoły podstawowe – Szkoła Podstawowa nr 9 im. Króla Jana III Sobieskiego w Gliwicach, drużyna w składzie Łukasz Nowicki, Jan Byrczek, Jakub Hejdukiewicz
Szkoły gimnazjalne – Narciarska Szkoła Sportowa, Gimnazjum nr 2 w Ustrzykach Dolnych drużyna w składzie Urszula Gwóźdź, Daria Prędki, Adam Steciuk
Szkoły ponadgimnazjalne – ex aequo Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju, drużyna w składzie Paulina Węgrzyn, Dominika Leszczyńska, Marcin Jamroz; SKKT „Włóczykij” przy Oddziale Regionalnym PTTK w Gdańsku, drużyna w składzie Justyna Kuźba, Michalina Kantecka, Radosław Cirocki; Gliwicki Klub Terenoznawczy Cyrkino przy Oddziale PTTK Ziemi Gliwickiej w Gliwicach, drużyna w składzie Marcin Król, Adam Gruca, Michał Dobrut.

Szczegółowe tabele z wynikami:



Komentarz w tym Artykule
Musisz Zalogować się lub Zarejestrować aby wziąć udział w tej dyskusji.

Opublikowano: 06/13/2013 20:25 przez pawel #514
Dziękuję za zauważenie pomyłki. Ponadgimnazjalne były tylko pomylone. Już podpiąłem prawidłowy plik.
Opublikowano: 06/13/2013 16:15 przez Elehal #513
Te wyniki w załącznikach są z zeszłego roku~~

Odznaka Śladami Koziołka Matołka