2017 Ustrzyki

Protokół Finału Centralnego XLV OMTTK, Ustrzyki Dolne

Protokół Finału Centralnego
XLV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju
Turystyczno-Krajoznawczego PTTK
8-11 czerwca 2017 r. – Ustrzyki Dolne
Organizatorem przedsięwzięcia było Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze. Realizatorem bezpośrednim, z upoważnienia Rady Programowej do spraw Młodzieży Szkolnej Zarządu Głównego PTTK w Warszawie, był Oddział Bieszczadzki PTTK w Ustrzykach Dolnych. Przedsięwzięcie zostało realizowane ze środków własnych PTTK.

Współorganizatorzy:
Życzliwej pomocy i wsparcia udzielili:
• Starosta Powiatu Bieszczadzkiego
• Burmistrz Miasta Ustrzyki Dolne
• Wójt Gminy Czarna
• Wójt Gminy Lutowiska
Patronaty:
Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem objęli:
• Minister Edukacji Narodowej
• Ministerstwo Sportu i Turystyki
• Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie
Patronat medialny:
• „Gazeta Bieszczadzka” – czasopismo regionalne
Sponsorzy:
• Starostwo Powiatu Bieszczadzkiego
• Urząd Miejski Ustrzyki Dolne
• Urząd Gminy Czarna
• PGE Energia Odnawialna S.A. Oddział ZEW Solina-Myczkowce
• Bieszczadzki Bank Spółdzielczy Ustrzyki Dolne
• Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
• Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne
• Nadleśnictwo Stuposiany
• Nadleśnictwo Lutowiska
• Nadleśnictwo Bircza
• Nadleśnictwo Brzozów
• Nadleśnictwo Leżajsk
• Piekarnia Jadczyszyn Sanok
• Bieszczadzki Park Narodowy
• Wydawnictwo BOSZ Lesko-Olszanica

Pomocy udzielili nam:
• Zespół Szkół Publicznych nr 2 – Narciarska Szkoła Sportowa w Ustrzykach Dolnych
• Zespół Szkół Licealnych w Ustrzykach Dolnych
• Zespół Szkół Samorządowych w Czarnej
• Ustrzycki Dom Kultury w Ustrzykach Dolnych
• Grupa Bieszczadzka GOPR Sanok
• Szkolny Klub Krajoznawczo-Turystyczny działający przy Zespole Szkół Publicznych nr 2 – Narciarskiej Szkole Sportowej w Ustrzykach Dolnych
• Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ustrzykach Dolnych
• Komenda Powiatowa Policji w Ustrzykach Dolnych
• Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
• Klub Imprez na Orientację „Skróty” w Radomiu
• Zarząd Rejonowy PCK w Ustrzykach Dolnych
• Oddział PTTK „Ziemia Sanocka” w Sanoku
• Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku
• Muzeum Historyczne w Sanoku

Skład osobowy ekipy organizatorów:
W gronie organizatorów znaleźli się członkowie, działacze i sympatycy Oddziału Bieszczadzkiego PTTK w Ustrzykach Dolnych:
• Andrzej Rybski – komandor finału, autor testu krajoznawczego, autor testu wiedzy topograficznej i turystycznej, autor konkurencji „atrakcje turystyczne województwa podkarpackiego”, autor konkurencji „planowanie wycieczki turystyki kwalifikowanej”, oprawa graficzna, obsługa komputerowa, strona WWW,
• Tadeusz Oszer – pilot i przewodnik wycieczek dla opiekunów,
• Adam Leń – sprawy finansowe, sprawy logistyczne wycieczek krajoznawczych, przewodnik wycieczek dla opiekunów,
• Bogusław Kochanowicz – przewodnik wycieczki dla młodzieży,
• Andrzej Stachyrak – przewodnik wycieczki dla młodzieży,
• Franciszek Adamczyk – przewodnik wycieczki dla młodzieży,
• Paweł Gwóźdź – przewodnik wycieczki dla młodzieży,
• Mariusz Styliński – przewodnik wycieczki dla młodzieży,
Członkowie Klubu Imprez na Orientację „Skróty” z Radomia:
• Piotr Zgoda – sędzia główny marszu na orientację,
• Michał Kowalczewski – budowniczy tras marszu na orientację, autor map do marszu na orientację,
• Paweł Starzyński – pomocnik budowniczego tras marszu na orientację,
• Michał Siejko – pomocnik sędziego marszu na orientację,
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych:
• st. asp Lucjan Głazowski – sędzia rowerowego toru przeszkód,
• mł. asp. Mariusz Grela – sędzia rowerowego toru przeszkód,
• st. sierż. Grzegorz Korżyk – sędzia rowerowego toru przeszkód,
• post. Mateusz Rafalski – sędzia rowerowego toru przeszkód,

Ratownicy Bieszczadzkiej Grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego:
• Dawid Golonka – sędzia konkurencji „samarytanka” dla szkoły podstawowej,
• Rafał Jakubowicz – sędzia konkurencji „samarytanka” dla szkoły podstawowej,
• Bartłomiej Wojewódka – sędzia konkurencji „samarytanka” dla szkoły podstawowej,
Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej:
• st. chor. Straży Granicznej Krzysztof Fundanicz – sędzia konkurencji „samarytanka” dla gimnazjum,
• chor. sztab. Straży Granicznej Katarzyna Nowakowska – sędzia konkurencji „samarytanka” dla gimnazjum,
• st. chor. sztab. Straży Granicznej Rafał Tomkiewicz – sędzia konkurencji „samarytanka” dla gimnazjum,
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ustrzykach Dolnych:
• st. strażak Straży Pożarnej Łukasz Florek – sędzia konkurencji „samarytanka” dla szkół ponadgimnazjalnych,
• st. sekcyjny Straży Pożarnej Krzysztof Kalinowski – sędzia konkurencji „samarytanka” dla szkół ponadgimnazjalnych,
• kpt Straży Pożarnej Emil Szmyd – sędzia konkurencji „samarytanka” dla szkół ponadgimnazjalnych,
Członkowie i sympatycy Szkolnego Klubu Krajoznawczo-Turystycznego przy Zespole Szkół Publicznych nr 2 – Narciarskiej Szkole Sportowej w Ustrzykach Dolnych:
• Alicja Frankowska – autor i sędzia główny konkurencji „gra azymutowa”,
• Maria Karkula – autor i sędzia główny konkurencji „piosenka turystyczna”,
• Sylwia Paguła – asystent sędziego konkurencji „gra azymutowa”,
• Weronika Wróblewska – fotograf,
• Aleksandra Frankowska – asystent sędziego konkurencji „gra azymutowa,
• Zuzanna Młynarczyk – asystent sędziego konkurencji „gra azymutowa”,
• Amelia Rusinek – asystent sędziego konkurencji „gra azymutowa”,
• Oskar Cielecki – asystent sędziego konkurencji „rowerowy tor przeszkód”,
• Kamil Trębacz – asystent sędziego konkurencji „rowerowy tor przeszkód”,
• Miłosz Bury – pozorant przy konkurencji „samarytanka”,
• Zuzanna Piorunik – pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Daria Darosz – pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Anna Ryniak – pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Joanna Demusz – pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Klaudia Chudzik – pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Marta Faber – pomocnik do spraw organizacyjnych,
Nauczyciele z Zespołu Szkół Publicznych nr 2 – Narciarskiej Szkoły Sportowej w Ustrzykach Dolnych:
• Wiesława Bańczak– pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Piotr Brzozowski – pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Ryszard Cybruch – pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Elżbieta Dadej – pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Sylwina Elmerych-Winnicka – pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Kamil Fundanicz – pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Marta Germańska – pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Marta Głuszko – pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Renata Gwóźdź – pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Jadwiga Jastrzębska – pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Jacek Jóźwiak – pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Bartłomiej Kądziołka – pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Bolesław Kornaga – pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Andrzej Koszczka – pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Agnieszka Kurczaba – pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Marta Krynicka – pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Grażyna Majer – pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Alicja Niedośpiał – pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Joanna Nowak – pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Justyna Ochman-Kuźmicz – pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Barbara Opach – pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Bogusław Postołowski – pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Klaudia Prędki – pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Joanna Reichel – pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Małgorzata Staniszewska – pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Barbara Szałańska – pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Beata Tkacz – pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Anna Urban – pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Karol Waszczyszyn – pomocnik do spraw organizacyjnych,
Nauczyciele z Zespołu Szkół Samorządowych w Czarnej:
• Danuta Kornaga – rejestracja uczestników, sprawy organizacyjne,
• Wojciech Kowalski – obsługa techniczna rowerów przy konkurencji „rowerowy tor przeszkód”,
• Jacek Bihun – obsługa techniczna rowerów przy konkurencji „rowerowy tor przeszkód”,
Uczniowie Zespołu Szkół Licealnych w Ustrzykach Dolnych:
• Wiktoria Kołodziej – pozorant przy konkurencji „samarytanka”,
• Klaudia Budzisz – pozorant przy konkurencji „samarytanka”,
• Natalia Piorunik – pozorant przy konkurencji „samarytanka”,
• Adriana Sydoryk – pozorant przy konkurencji „samarytanka”,
• Wiktoria Biłek – pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Anna Dyląg – pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Dagmara Gawle – pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Wiktoria Harna – pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Bartosz Juszczyk – pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Maria Koc – pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Dorota Koniuszy – pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Łucja Koszczka – pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Martyna Kowal – pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Natalia Kozioł – pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Bartosz Kuźmiński – pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Justyna Łapczyńska – pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Aleksandra Malawska – pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Natalia Michalec – pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Kaja Michałek – pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Alicja Podolak – pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Martyna Stec – pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Marcin Symula – pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Wiktor Śliwiak – pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Przemysław Tkacz – pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Wiktoria Trębacz – pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Aneta Tulejbicz – pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Kamila Wachta – pomocnik do spraw organizacyjnych,
• Anna Ziembikiewicz – pomocnik do spraw organizacyjnych,
Pozostałe osoby:
• Marian Kurzyna – sędzia główny Finału Centralnego (członek Rady Programowej ds. Młodzieży Szkolnej ZG PTTK, Oddział PTTK w Biłgoraju)
• Danuta Sosnowska – członek Rady Programowej ds. Młodzieży Szkolnej ZG PTTK, Oddział Regionalny PTTK w Gdańsku
• Joanna Blicharska – koordynator z ramienia Biura ZG PTTK,

W poszczególnych konkurencjach, Finału Centralnego XLV OMTTK PTTK, najlepszymi okazali się:

Test wiedzy
Indywidualnie wśród uczniów szkół podstawowych
• Patrycja Krzyżostanek ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sokolnikach (woj. łódzkie)
Indywidualnie wśród uczniów szkół gimnazjalnych
• Martyna Żarska z SKKT PTTK z Gimnazjum w Aleksandrowie (woj. lubelskie)
Indywidualnie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych
• Natalia Dawidowska z klubu „The Cathlons” Decathlon w Rumii (woj. pomorskie)
Drużynowo wśród uczniów szkół podstawowych
• zespół ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sokolnikach (woj. łódzkie)
Drużynowo wśród uczniów szkół gimnazjalnych
• zespół SKKT PTTK z Gimnazjum w Aleksandrowie (woj. lubelskie)
Drużynowo wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych
• zespół „The Cathlons” Decathlon w Rumii (woj. pomorskie)

Turystyczny marsz na orientację
Drużynowo wśród uczniów szkół podstawowych
• zespół SKKT PTTK przy Szkole Podstawowej nr 1 w Biłgoraju (woj. lubelskie)
Drużynowo wśród uczniów szkół gimnazjalnych
• zespół z Gimnazjum nr 1 Zespołu Szkół nr 1 w Ropczycach (woj. podkarpackie)
Drużynowo wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych
• zespół z Międzyszkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego „Tramp” w Bogatyni (woj. dolnośląskie)

Turystyczny rower
Indywidualnie wśród uczniów szkół podstawowych
• Maciej Sierżęga z SKKT PTTK nr 25 przy Szkole Podstawowej w Rzeszowie (woj. podkarpacki)
Indywidualnie wśród uczniów szkół gimnazjalnych
• Martyna Żarska z SKKT PTTK z Gimnazjum w Aleksandrowie (woj. lubelskie)
Indywidualnie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych
• Jakub Flak z klubu „Robimy rzeczy” przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Prudniku (woj. opolskie)
• Karol Zych z klubu „Elbląskie Dragonki” przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Elblągu (woj. warmińsko-mazurskie)
Drużynowo wśród uczniów szkół podstawowych
• zespół SKKT PTTK nr 25 przy Szkole Podstawowej w Rzeszowie (woj. podkarpackie)
Drużynowo wśród uczniów szkół gimnazjalnych
• zespół SKKT PTTK z Gimnazjum w Aleksandrowie (woj. lubelskie)
Drużynowo wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych
• zespół z Międzyszkolnego Klubu Krajoznawczo-Turystycznego „Tramp” w Bogatyni (woj. dolnośląskie)

Atrakcje turystyczne województwa podkarpackiego w ramach Turystycznego ABC
Drużynowo wśród uczniów szkół podstawowych
• zespół SKKT PTTK przy Szkole Podstawowej nr 1 w Biłgoraju (woj. lubelskie)
• zespół SKKT PTTK „Tuptusie” przy Publicznej Szkole Podstawowej w Szybowicach (woj. opolskie)

Drużynowo wśród uczniów szkół gimnazjalnych
• zespół SKKT „Azymut” przy Publicznym Gimnazjum nr 1 w Prudniku (woj. opolskie)
Drużynowo wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych
• zespół z Zespołu Szkół Licealnych w Ustrzykach Dolnych (woj. podkarpackie)
Piosenka turystyczna w ramach Turystycznego ABC
Drużynowo wśród uczniów szkół podstawowych
• zespół SKKT PTTK „Siedmiomilowe Buty” z Zespołu Szkół Publicznych w Żydowie (woj. wielkopolskie)
Drużynowo wśród uczniów szkół gimnazjalnych
• zespół „SKARMAT” w Toruniu (woj. kujawsko-pomorskie)
Drużynowo wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych
• zespół z Zespołu Szkół Licealnych w Ustrzykach Dolnych (woj. podkarpackie)

Gra azymutowa w ramach Turystycznego ABC
Drużynowo wśród uczniów szkół podstawowych
• zespół ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sokolnikach (woj. łódzkie)
• zespół SKKT PTTK „Powsinoga” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Janikowie (woj. mazowieckie)
Drużynowo wśród uczniów szkół gimnazjalnych
• zespół SKKT „Kamzik” przy Oddziale PTTK w Rybniku (woj. śląskie)
• zespół „HYCKI” z Gimnazjum nr 1 w Skokach (woj. wielkopolskie)
Drużynowo wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych
• zespół „Robimy rzeczy” przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Prudniku (woj. opolskie)
• zespół z XIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie (woj. zachodniopomorskie)

Planowanie wycieczki turystyki kwalifikowanej w ramach Turystycznego ABC
Drużynowo wśród uczniów szkół podstawowych
• zespół SKKT „Powsinoga” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Janikowie (woj. mazowieckie)
Drużynowo wśród uczniów szkół gimnazjalnych
• zespół „SKARMAT” w Toruniu (woj. kujawsko-pomorskie)
• zespół SKKT PTTK z Gimnazjum w Aleksandrowie (woj. lubelskie)
• zespół z Publicznego Gimnazjum nr 6 im. Ks. Stanisława Brzóski w Siedlcach (woj. mazowieckie)
• zespół z Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnej (woj. zachodniopomorskie)
Drużynowo wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych
• zespół SKKT z I Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach (woj. świętokrzyskie)

Turystyczne ABC
Drużynowo wśród uczniów szkół podstawowych
• zespół SKKT „Powsinoga” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Janikowie (woj. mazowieckie)
Drużynowo wśród uczniów szkół gimnazjalnych
• zespół z SKKT PTTK z Gimnazjum w Aleksandrowie (woj. lubelskie)
Drużynowo wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych
• zespół z Zespołu Szkół Licealnych w Ustrzykach Dolnych (woj. podkarpackie)
Samarytanka
Drużynowo wśród uczniów szkół podstawowych
• zespół Młodzieżowego Koła PTTK „ToTuToTam” w Świdnicy (woj. dolnośląskie)
• zespół ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Brzechwy w Rumii (woj. pomorskie)
Drużynowo wśród uczniów szkół gimnazjalnych
• zespół z Salezjańskiego Gimnazjum im. Dominika Savio w Rumii (woj. pomorskie)
Drużynowo wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych
• zespół SKKT PTTK nr 32 „Azymut” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzuchowej (woj. małopolskie)

Konkurs posiadanych uprawnień i odznak turystycznych PTTK
Indywidualnie wśród uczniów szkół podstawowych
• Natalia Józefiak z Młodzieżowego Koła PTTK „ToTuToTam” w Świdnicy (woj. dolnośląskie)
Indywidualnie wśród uczniów szkół gimnazjalnych
• Mateusz Klebba z Salezjańskiego Gimnazjum im. Dominika Savio w Rumii (woj. pomorskie)
Indywidualnie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych
• Kinga Miszczak z Zespołu Szkół Licealnych w Ustrzykach Dolnych (woj. podkarpackie)
Drużynowo wśród uczniów szkół podstawowych
• zespół z Młodzieżowego Koła PTTK „ToTuToTam” w Świdnicy (woj. dolnośląskie)
• zespół SKKT PTTK ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju (woj. lubelskie)
• zespół SKKT „Pwosinoga” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Janikowie (woj. mazowieckie)
• zespół SKKT PTTK „Tuptusie” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Szybowicach (woj. opolskie)
• zespół ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Brzechwy w Rumii (woj. pomorskie)
Drużynowo wśród uczniów szkół gimnazjalnych
• zespół SKKT PTTK „Złoty Plecak” przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu (woj. dolnośląskie)
• zespół SKKT PTTK z Gimnazjum w Aleksandrowie (woj. lubelskie)
• zespół SKKT „Azymut” z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Prudniku (woj. opolskie)
• zespół z Salezjańskiego Gimnazjum im. Dominika Savio w Rumii (woj. pomorskie)
Drużynowo wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych
• zespół z Międzyszkolnego Klubu Krajoznawczo-Turystycznego „Tramp” w Bogatyni (woj. dolnośląskie)
• zespół SKKT PTTK nr 21 z I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim (woj. lubelskie)
• zespół „Robimy rzeczy” z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Prudniku (woj. opolskie)
• zespół z Zespołu Szkół Licealnych w Ustrzykach Dolnych (woj. podkarpackie)
• zespół „The Cathlons” Decathlon w Rumii (woj. pomorskie)

Klasyfikacja generalna Finału Centralnego XLV OMTTK PTTK
Szkoły podstawowe
I miejsce
SKKT PTTK ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju (woj. lubelskie)
zespół w składzie: Milena Brodziak, Benedykt Buczek, Jakub Rak
opiekun: Urszula Górniak
II miejsce
Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Brzechwy w Rumii (woj. pomorskie)
zespół w składzie: Michał Bielecki, Karolina Słupecka, Natalia Witkowska
opiekun: Alina Dempc
III miejsce
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sokolnikach (woj. łódzkie)
zespół w składzie: Patrycja Krzyżostanek, Hubert Nowak, Bartosz Sokołowski
opiekun: Marzena Ogorzelska
IV miejsce
Młodzieżowe Koło PTTK „ToTuToTam” w Świdnicy (woj. dolnośląskie)
zespół w składzie: Agata Hruszowiec, Natalia Józefiak, Piotr Kowalski
opiekun: Zbigniew Curyl
V miejsce
SKKT PTTK nr 25 ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Rzeszowie (woj. podkarpackie)
zespół w składzie: Maciej Sierżęga, Aleksandra Wilk, Adrian Wróbel
opiekun: Monika Grędziak
Gimnazja
I miejsce
SKKT PTTK z Gimnazjum w Aleksandrowie (woj. lubelskie)
zespół w składzie: Katarzyna Michońska, Jakub Tokarz, Martyna Żarska
opiekunowie: Adam Dariusz Leszczyński, Tomasz Maciocha
II miejsce
Salezjańskie Gimnazjum im. Dominika Savio w Rumii (woj. pomorskie)
zespół w składzie: Jakub Grubba, Mateusz Klebba, Julia Konarzewska
opiekun: Hanna Topolska
III miejsce
Gimnazjum nr 1 z Zespołu Szkół nr 1 w Ropczycach (woj. podkarpackie)
zespół w składzie: Łucja Kłósek, Kacper Kojder, Jędrzej Sieroń
opiekun: Elżbieta Bokota
IV miejsce
SKKT „Azymut” z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Prudniku (woj. opolskie)
zespół w składzie: Stanisław Dendewicz, Martyna Olszewska, Magdalena Skubańska
opiekun: Halina Garczyńska
V miejsce
„HYCKI” z Gimnazjum nr 1 w Skokach (woj. wielkopolskie)
zespół w składzie: Paulina Kawczyńska, Paulina Kubicka, Małgorzata Surdyk
opiekun: Andrzej Surdyk
Szkoły Ponadgimnazjalne
I miejsce
„The Cathlons” Decathlon w Rumii (woj. pomorskie)
zespół w składzie: Natalia Dawidowska, Jakub Korzekwa, Filip Mucha
opiekun: Jacek Pałubicki
II miejsce
Zespół Szkół Licealnych w Ustrzykach Dolnych
zespół w składzie: Remigiusz Kunasz, Kinga Miszczak, Daria Prędki
opiekun: Kamila Walasek
III miejsce
Międzyszkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne „Tramp” w Bogatyni (woj. dolnośląskie)
zespół w składzie: Oskar Adamski, Amanda Kleinschmidt, Michał Leński
opiekun: Katarzyna Krawczenko
IV miejsce
SKKT PTTK nr 21 z I Liceum Ogólnokształcącego z Radzynia Podlaskiego (woj. lubelskie)
zespół w składzie: Aleksandra Gątarczyk, Julia Jankowska, Karolina Starań
opiekun: Robert Mazurek
V miejsce
SKKT „Protektory” z Zespołu Szkół nr 1 w Kozienicach (woj. mazowieckie)
zespół w składzie: Kamila Gogacz, Adam Janas, Aleksandra Krawczyk
opiekun: Mirosław Mazur

Opracowanie:
Andrzej Rybski
 

Wyniki losowania zespołów uzupełniających ewentualne wolne miejsca w Finale Centralnym OMTTK

Rada Programowa ds. Młodzieży Szkolnej ZG PTTK, na podstawie §11 ust. 1 pkt 2 Regulaminu OMTTK PTTT, dokonała losowania województw, które będą miały prawo wystawić do Finału Centralnego OMTTK zespoły z drugich miejsc w eliminacjach wojewódzkich w przypadku braku zgłoszeń ze wszystkich województw w danej kategorii.

czytaj więcej: Wyniki losowania zespołów uzupełniających ewentualne wolne miejsca w Finale Centralnym OMTTK

XLV OMTTK PTTK Komunikat organizacyjny nr 2

Regulamin zawiera najważniejsze informacje związane z Finałem Centralnym XLV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK.

Finał Centralny, Ustrzyki Dolne, 8-11.06.2017 r.

Organizator

Organizatorem przedsięwzięcia jest Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze.
Realizatorem bezpośrednim, z upoważnienia Rady Programowej do spraw Młodzieży Szkolnej Zarządu Głównego PTTK w Warszawie, jest PTTK Oddział Bieszczadzki PTTK w Ustrzykach Dolnych.
Przedsięwzięcie jest realizowane ze środków własnych PTTK.

czytaj więcej: XLV OMTTK PTTK Komunikat organizacyjny nr 2

XLV OMTTK PTTK Komunikat organizacyjny nr 1

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze zaprasza do udziału w kolejnej, już 45., edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego (OMTTK PTTK).

OMTTK PTTK to największe przedsięwzięcie z zakresu szkolnej turystyki edukacyjnej, organizowane przez PTTK, o charakterze cyklicznym, całorocznym, na terenie całego kraju. Co roku Turniej popularyzuje walory turystyczno-krajoznawcze innego województwa. W roku szkolnym 2016/17 będzie to województwo podkarpackie.

czytaj więcej: XLV OMTTK PTTK Komunikat organizacyjny nr 1