Konkursy turystyczno-krajoznawcze PTTK dla dzieci i młodzieży w roku 2012

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze od wielu lat organizuje konkursy turystyczno- krajoznawcze skierowane do dzieci i młodzieży. Cieszą się one dużym zainteresowaniem, nie tylko ze strony członków SKKT, ale także kół i klubów pozostających poza strukturami PTTK.

W roku 2012, podsumowania i finały ogólnopolskie poszczególnych konkursów inicjowanych przez Rade Programową ds Młodzieży Szkolnej ZG PTTK odbędą się w:

XIX Centralny Zlot Laureatów Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę” - Prudnik, 11-13.05.2012r.

XL Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno Krajoznawczy PTTK, Finał Centralny Świeradów Zdrój, 31.05.-3.06.2012r.

XXVIII Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Dzieci Szkół Podstawowych - Legnica, 8-11.11.2012r.
XIII Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Młodzieży Szkół Gimnazjalnych - Legnica, 8-11.11.2012r.

XXXVII Międzynarodowy Konkurs Krasomówczy Młodzieży Szkół Średnich - Golub Dobrzyń, 16-18.11.2012r.

X Podsumowanie Konkursu na Najlepszy Szkolny Klub Turystyczno Krajoznawczy - Warszawa, grudzień 2012r.

Konkurs plastyczny „Moja rodzina na rowerowym szlaku” organizowany przez PTTK w 2012 roku w ramach „Roku Turystyki Rowerowej”

Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Rowerzysta na szlaku” organizowany przez PTTK w 2012 roku w ramach „Roku Turystyki Rowerowej”