Z okazji Roku Turystyki Rodzinnej w PTTK, odbył się II Rodzinny Zlot byłych członków Szkolnego Klubu Krajoznawczo-Turystycznego "BŁYSKAWICA" ZSE Gdańsk, "Jesień Wejherowska 2011".

1–2 października 2011 r. w Wejherowie odbył się zlot byłych członków szkolnego klubu krajoznawczo turystycznego "Błyskawica" Zespołu Szkół Energetycznych w Gdańska na Ołowiance.

Klub ten założył w 1973 r. Edwin Nawrocki instruktor krajoznawstwa i ówczesny nauczyciel zawodu w ZSE w Gdańsku.
"Błyskawica" z Gdańska działała wiele lat i reprezentowała szkołę i województwo gdańskie na wielu rajdach, zlotach o skali ogólnopolskiej uzyskując czołowe lokaty. Na podkreślenie zasługuje 28 Ogólnopolskich Zlotów Stoczniowców, w których aktywnie uczestniczył.

SKKT "Błyskawica" z ramienia PTSM brał udział w ogólnopolskich zlotach młodzieży zawsze prezentując się wyróżniająco. Do 2010 r. zorganizowano 25 zlotów w województwie pomorskim. Edwin Nawrocki jako założyciel i prowadzący klub zawsze aktywnie brał udział w organizacji zlotów i ośmiokrotnie był ich komendantem.

Obecny zlot w Wejherowie też zorganizował sam, chcąc okazać swoim byłym uczniom piękno grodu Wejhera. Dzięki włodarzom naszego miasta przybyli na zlot turyści mieli możność zwiedzania z przewodnikiem Ratusza Miejskiego, Klasztoru oo. Franciszkanów oraz naszej perły Kalwarii Wejherowskiej. Dzięki wydatnej pomocy Jacka Thiel przybyli z całej Polski uczestnicy zlotu mogli zwiedzić Ratusz i zapoznać się z atrakcjami turystycznymi naszego powiatu. Otrzymali też materiały promujące Wejherowo.

Zlot zakończył się biesiadą turystyczną w Bazie Harcerskiej "CEDRON" w Wejherowie w której udział wzięło 25 osób.  Przy wspólnym ognisku, pieczeniu kiełbasek i śpiewaniu turystycznych piosenek szybko minął pogodny wieczór.

Zlot zakończył się w niedzielę 2 października z podaniem terminu III Zlotu, który odbędzie się na ziemi kociewskiej.

Funkcję komendanta zlotu powierzono koledze Tomaszowi Grabanowi. Do zobaczenia za rok.

Alicja Orszulak
Wejherowo