Odznaka "Zasłużony w pracy PTTK wśród Młodzieży"

Wyróżnienie ZG PTTK dla osób szczególnie zasłużonych w środowisku młodzieżowym. Wyróżnienie ustanowione zostało w 1974 r. jest jednym z elementów  Systemu wyróżnień członków i jednostek PTTK, zatwierdzonego uchwałą ZG PTTK nr 185/XVI/2007 z dnia 12.05.2007 r.

Odznaka "Zasłużony w pracy PTTK wśród Młodzieży" przyznawana jest w dwóch stopniach:
- w stopniu srebrnym za 3 lata działalności
- w stopniu złotym za 5 kolejnych lat działalności.

Do końca 2010 roku przyznano 8426 odznak w stopniu srebrnym i 4777 w stopniu złotym.

Kto może wystąpić o nadanie wyróżnienia?

• władze kół, klubów PTTK za pośrednictwem zarządu oddziału PTTK,
  • władze oddziału PTTK,jednostki regionalne PTTK dla oddziałów z własnego terenu działania,
  • Zarząd Główny PTTK,
  • Główny Sąd Koleżeński PTTK,
  • Główna Komisja Rewizyjna PTTK,
  • Komisje, Rady i Zespoły ZG PTTK.

Wnioski

Wnioski o wyróżnienia i odznaczenia powinny być składane w jednym egzemplarzu do Kapituły Odznaczeń ZG PTTK co najmniej na 3 miesiące przed planowanym terminem ich wręczenia.

Odznaczenia winny być wręczane z okazji:

• jubileuszu działalności jednostek organizacyjnych PTTK,
  • Światowego Dnia Turystyki
  • rocznicy powstania PTTK .
  • innych znaczących wydarzeń w życiu jednostki organizacyjnej PTTK lub kandydata do wyróżnienia (zjazdu oddziału, zebrania, koła, klubu).

Polecana lektura:

System wyróżnień członków i jednostek PTTK

Wzór wniosku o nadanie Odznaki "Zasłużony w pracy PTTK wśród Młodzieży"

"Orli Lot" odznaka dla zaangażowanej młodzieży