Wycieczka na Pilsko z "DIABLAKIEM"

5 czerwca br. odbyła się kolejna wycieczka Uczniowskiego Klubu Sportowo – Turystycznego "DIABLAK" realizującego cele w ramach działalności prowadzonej przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie i współpracującego z PTTK Oddziałem Ziemi Pszczyńskiej. Tym razem udaliśmy się do Korbielowa z zamiarem zrealizowania następującej trasy: Przełęcz Glinne (809m n.p.m) – Pilsko (1557m n.p.m) – Hala Miziowa – Hala Górowa – Malorka (1051m n.p.m.) – Łabysówka (904m n.p.m.) – Krzyżowa.Trasa wycieczki dobrana została pod predyspozycje i oczekiwania grupy, liczyła około 22 km i przysporzyła uczestnikom bardzo wielu wrażeń.

W trakcie wycieczki wszyscy mieli możliwość zapoznać się z florą występującą w tym terenie a także formami jej ochrony. W szczytowej partii Pilska znajduje się Rezerwat Pilsko chroniący górnoreglowy bór świerkowy, zarośla kosodrzewiny, liczne płaty zbiorowisk murawowo – krzewinkowych z rzadkimi chronionymi gatunkami fauny i flory. Na Górze Pięciu Kopców uczestnicy mogli samodzielnie, w oparciu o otrzymane "panoramki" rozszyfrować lokalizację poszczególnych wzniesień Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Małego i nie tylko. Po zejściu ze szczytu przyszedł czas na niedługi odpoczynek w schronisku na Hali Miziowej a następnie grupa udała się do najatrakcyjniejszej w Beskidach Studenckiej Bazy Namiotowej na Hali Górowa. Można tam zawsze miło spędzić czas i jest to zarazem jedno z najlepszych miejsc wypadowych na trasy po tej części Beskidów. Po drodze na Halę uczestnicy zobaczyli wychodnie skalne, które znajdują się paręset metrów od schroniska na Hali Miziowej. Reszta trasy aż do Krzyżowej prowadziła przez hale, na których kiedyś, a obecnie w mniejszym natężeniu, prowadzi się wypas owiec.

Korzystając z okazji zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w kolejnych imprezach organizowanych przez UKST "DIABLAK".

Więcej informacji nt. działalności Klubu oraz galerię fotografi znaleźć można na www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl

Zapraszamy młodzież do udziału w wycieczkach koła.

Agnieszka i Artur Wojciechowie

Sprawdź wizytówkę SKKT "Diablak"

Komentarz w tym Artykule
Musisz Zalogować się lub Zarejestrować aby wziąć udział w tej dyskusji.