Dlaczego PTTK? Szymon Puchała

W moim przypadku to jak trafiłem do oddziału PTTK to bardzo zawiła sprawa. Na początku była to namowa nauczyciela historii, by w ten sposób zacząć odchudzanie.

Zostałem członkiem PTTK, zacząłem uczestnictwo w rajdach, zlotach. Krótko po tym zaraziłem się regularnym udziałem w turystycznych imprezach, na którą to chorobę cierpię do dziś. Uczęszczanie na rajdy zdecydowało o kierunku mojego aktualnego kształcenia, ale trzeba odpowiedzieć na główne pytanie, które zostało postawione na początku: Dlaczego PTTK? Jest to organizacja, która przyciągnęła mnie, dała drogę rozwoju poprzez zdobywanie odznak, uprawnień kadry. Pozwoliła poznawać młodych ludzi i dała możliwości do aktywnego uczestnictwa, oraz współorganizowania turystyki aktywnej. Zloty organizowane dla członków PTTK pozwalają na utrzymywanie więzi między młodymi ludźmi, którzy wiedzą, co chcą w życiu robić. W oddziałach PTTK można znaleźć miejsce na organizowanie, co rusz nowych imprez, które rodzą się w głowach młodych osób.

Szymon Puchała
od 2002 w O/PTTK w Inowrocławiu