dzieci

Tupając po Polsce, czekają na was niezliczone przygody. Pieszo, rowerem,
w kajaku czy żaglówce, wszędzie towarzyszyć mogą wam odznaki turystyczne oraz dobra turystyczno-krajoznawcza zabawa.
Wciągajcie rodziców, rodzeństwo w grupie siła.

Akcja informacyjno-edukacyjna „Bezpieczna woda”

Ministerstwo Sportu i Turystyki przygotowało akcję „Bezpieczna woda" skierowaną przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej, ale stanowiącą również cenne źródło informacji dla rodziców, nauczycieli i wychowawców, jak i dla całego środowiska wodniackiego.

czytaj więcej: Akcja informacyjno-edukacyjna „Bezpieczna woda”

Disney i PTTK zachęcają dzieci i rodziców do wypraw rowerowych w nowej akcji z Mikim i Donaldem

21 marca 2012 w kanałach Disney Channel, Disney XD, w serwisie Disney.pl i tygodniku Kaczor Donald rusza wielka wiosenna akcja Disneya: „Miki i Donald: Na rowerze dookoła świata”, w której dzieci z całej Polski mogą pochwalić się relacjami z rodzinnych wycieczek rowerowych i powalczyć o wspaniałe nagrody. Akcji patronuje Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze (PTTK).

Miki i Donald: Na rowerze dookoła świata

czytaj więcej: Disney i PTTK zachęcają dzieci i rodziców do wypraw rowerowych w nowej akcji z Mikim i Donaldem

Eksperymentowanie - sposób na niepogodę...

Dlaczego w drożdżówce jest tyle dziurek, co wspólnego mają gwoździe i płatki kukurydziane, czy korzenie roślin zawsze rosną w dół? Czyli co robić gdy dzieci się nudzą...
W przyrodzie zdarzają się takie dni, podczas których nie mamy ochoty lub możliwości ruszyć na kolejną wyprawę w teren. Przygody przeżywać możemy jednak także we własnym domu.
Czas, gdy za oknem pada, możemy poświecić na przygotowanie kolejnych wyjazdów, gry planszowe lub na EKSPERYMENTOWANIE!

czytaj więcej: Eksperymentowanie - sposób na niepogodę...

Konkurs „Turystyczna Rodzinka” 2013

Rodzinne wędrówki, wyprawy, wspólne odkrywanie świata pieszo, rowerem, kajakiem to świetna okazja do bycia razem ale i zgromadzenia wielu wrażeń którymi można podzielić się biorąc udział w Konkursie „Turystyczna Rodzinka” 2013.

czytaj więcej: Konkurs „Turystyczna Rodzinka” 2013

Szlakami Dziecięcej Odznaki Turystycznej

Lubimy rodzinne wakacje. Mamy dwójkę wspaniałych chłopaków, Adasia (7 lat) i Jasia (4 lata). Z reguły na wyjazd umawiamy się z siostrą, jej mężem i trójką pociech: Krzyś i Wojtuś (bliźniaki, 6 lat) oraz Weronisia (2 lata). Znajdujemy ciekawe miejsce w naszym pięknym kraju, wynajmujemy spory domek i ruszamy z pasją zwiedzać okolicę.

czytaj więcej: Szlakami Dziecięcej Odznaki Turystycznej

Turystyka krajoznawcza w rodzinie

Na wycieczkach dzieci mogą spojrzeć całkiem inaczej na swoich rodziców, dziadków czy wujków. Tam właśnie mogą się naocznie przekonać, że ci starsi umieją robić wiele rzeczy,
o które by ich nie posądzali, mogą się bawić jak i one a przy okazji powiedzieć coś ciekawego. Nic nie ujmując z walorów późniejszych wycieczek szkolnych, harcerskich czy innych, niezwykle ważne jest aby na całe życie kojarzyli pierwsze wzruszenia w lesie,
w górach czy na kajakach – z własną rodziną.

czytaj więcej: Turystyka krajoznawcza w rodzinie

Konkurs Turystyczna Rodzinka rozstrzygnięty

Jury Konkursu „Turystyczna Rodzinka” dnia 14 października 2011r. dokonało oceny dzienniczków nadesłanych w ramach konkursu. Pragniemy jako Redakcja mlodziez.pttk.pl pogratulować nagrodzonym i wyróżnionym Rodzinkom,
które spotkały się w Warszawie w Państwowym Muzeum Etnograficznym 26 października 2011r.

czytaj więcej: Konkurs Turystyczna Rodzinka rozstrzygnięty

Jak zapisać dziecko do PTTK

czytaj więcej: Jak zapisać dziecko do PTTK

Składka Rodzinna w PTTK

 

czytaj więcej: Składka Rodzinna w PTTK

Kluby Turystyki Rodzinnej w PTTK

Turystyczne rodziny w Towarzystwie odgrywają szczególną rolę, w kilku oddziałach powstały specjalne kluby rodzinne, które prezentujemy poniżej. Jeśli zastanawiasz się czy w swoim oddziale założyć koło lub klub rodzinny polecamy lekturę artykułu: PTTK dla dzieci i młodzieży, słów kila o kołach i klubach Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego przybliży on różnicę pomiędzy kołami a klubami, udzieli także wielu innych wskazówek.

czytaj więcej: Kluby Turystyki Rodzinnej w PTTK

więcej artykułów…

  1. Dzieci i kajaki
  2. Dzieci a odznaki

Odznaka Śladami Koziołka Matołka

polecane