odznaki dla dzieci i rodziców

...aby razem na turystycznych szlakach zdobywali nowe turystyczne umiejętności.
Artykuły zamieszczane w tym dziale związane są z tematyką zdobywania odznak zarówno krajoznawczych jak i turystyki kwalifikowanej. O tym jak zacząć, o kronikach i weryfikacji. Regulaminy poszczególnych odznak prezentujemy w dziale „odznaki”.

Dzieci i kajaki

Turystyka kajakowa dzieci, czyli o Dziecięcej Odznace Kajakowej PTTK Kiełbik

Rok 2010 w PTTK, ogłoszono jako „Rok Turystyki Wodnej w PTTK”. Warto wiedzieć, woda łączy ze sobą turystów uprawiających 3 kategorie turystyki kwalifikowanej – żeglarzy, płetwonurków oraz kajakarzy.

Turystom wypoczywającym nad wodą w szczególności kajakarzom, bliska jest przyroda. Z kajaka ma się ją na wyciągnięcie ręki. Koncerty owadów i ptaków, kwieciste łąki, potrafią zauroczyć nie jednego mieszkańca betonowej dżungli. Turystom fotografom spływ dostarczy wielu plenerów na fotograficzne łowy.

czytaj więcej: Dzieci i kajaki

Dzieci a odznaki

Jak zachęcić dzieci do turystyki i krajoznawstwa?  Może dobrym pomysłem jest zbieranie odznak PTTK?

Rozpoczynając przygodę z odznakami warto zwrócić uwagę na wartości poznawcze jakie za sobą niosą. Podczas zbierania punktów uczyć można historii, wykształcać zainteresowanie światem jaki nas otacza.

Odznaki pomagają rozwijać świadomość turystyczną dzieci. Dotyczącą odpowiedniego przygotowania do wycieczki, ubioru czy pakowania plecaka. Łatwiej podczas ich trwania wprowadzać dziecko w tajniki krajoznawstwa.

czytaj więcej: Dzieci a odznaki

Odznaka Śladami Koziołka Matołka

polecane