młodzież

Młodzież w Polskim Towarzystwie Turystyczno-Krajoznawczym obecna jest od samego początku istnienia organizacji.
Ruch młodzieżowy rozpoczęto tworzyć już w ramach struktur Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego, którego PTTK jest spadkobiercą.

Od wielu lat w ofercie wycieczek, wyjazdów, odznak, czy istniejących struktur znajdują się specjalne przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Z upływem lat tworzone są coraz to nowe propozycje udziału młodych ludzi w życiu Towarzystwa.
Dla wszystkich lubiących wiedzieć więcej.
Dla poszukiwaczy odpowiedzi na pytania takie jak np.: Czym jest PTTK? Jak zbierać odznaki? Co dalej? Jak można zdobyć uprawnienia PTTK? Jak dobrze zorganizować wycieczkę? Przygotowano wiele ciekawych odpowiedzi.
Artykuły promują działalność młodych ludzi w obszarze turystyki i krajoznawstwa.
Jeśli uważasz, że nie poruszony został ważny temat bądź aspekt, napisz artykuł i prześlij go nam. Redakcja jest otwarta na współpracę!

Regulamin XII Ogólnopolskiego Zlotu Młodzieży Wiejskiej PTTK, 20-22 maja 2016 r.

Zapraszamy do udziału w XII Ogólnopolskim Zlocie Młodzieży Wiejskiej PTTK w dniach 20–22 maja 2016 roku w Nowym Sączu.

czytaj więcej: Regulamin XII Ogólnopolskiego Zlotu Młodzieży Wiejskiej PTTK, 20-22 maja 2016 r.

XI Ogólnopolski Zlot Młodzieży Wiejskiej PTTK „Kociewie 2015”

Zapraszamy do udziału w XI Ogólnopolskim Zlocie Młodzieży Wiejskiej PTTK „Kociewie 2015” w dniach 15 – 17 maja br. w Tczewie.

Zlot jest przeznaczony dla młodzieży reprezentującej Szkolne Koła Krajoznawczo-Turystyczne PTTK działające w środowisku wiejskim i małomiasteczkowym.
Organizator - Oddział Regionalny PTTK w Gdańsku - przyjmuje zgłoszenia do końca kwietnia 2015 roku.

Więcej informacji w regulaminie:

Konkurs dla wszystkich! - "Wspomnienia o przewodnikach turystycznych"

Dla młodzieży w każdym wieku. Dzielcie się wspomnieniami!

czytaj więcej: Konkurs dla wszystkich! - "Wspomnienia o przewodnikach turystycznych"

Fotografujesz? Zgłoś zdjęcia do konkursu „W kalejdoskopie małych stworzeń”

Dla uczących się miłośników fotografowania Kaliski Oddział PTTK im. Stanisława Graevego, oraz Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Opatówku przygotowała IV edycję konkursu pt. „W kalejdoskopie małych stworzeń”.

czytaj więcej: Fotografujesz? Zgłoś zdjęcia do konkursu „W kalejdoskopie małych stworzeń”

„Rowerzysta na szlaku” - konkurs rozstrzygnięty

Rowery, dętki, smary, mapy, GPS  oraz wiele ciekawych fotografii przywieźliście z wypraw w Roku Turystyki Rowerowej. Z pośród nadesłanych na konkurs wybarno najlepsze z najlepszych. 

czytaj więcej: „Rowerzysta na szlaku” - konkurs rozstrzygnięty

Konkursy turystyczno-krajoznawcze PTTK dla dzieci i młodzieży w roku 2012

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze od wielu lat organizuje konkursy turystyczno- krajoznawcze skierowane do dzieci i młodzieży. Cieszą się one dużym zainteresowaniem, nie tylko ze strony członków SKKT, ale także kół i klubów pozostających poza strukturami PTTK.

W roku 2012, podsumowania i finały ogólnopolskie poszczególnych konkursów inicjowanych przez Rade Programową ds Młodzieży Szkolnej ZG PTTK odbędą się w:

czytaj więcej: Konkursy turystyczno-krajoznawcze PTTK dla dzieci i młodzieży w roku 2012

Młodzież na rowery! Kurs w Koszelówce zaprasza

Lubisz jeździć rowerem, jesteś członkiem PTTK,
masz minimum 16 lat i chcesz organizować imprezy?
Zostań Młodzieżowym Przodownikiem Turystyki Kolarskiej!

czytaj więcej: Młodzież na rowery! Kurs w Koszelówce zaprasza

Propozycja PTTK 18+

Propozycją PTTK dla dzieci i młodzieży szkolnej są szkolne i młodzieżowe koła i kluby zwane w skrócie SKKT czy MKKT. Zwyczajowo członkostwo w tych ogniwach ustaje z chwilą ukończenia szkoły, choć nie zawsze. Co PTTK oferuje młodzieży po zakończeniu nauki w szkołach średnich?

czytaj więcej: Propozycja PTTK 18+

System kształcenia w PTTK

Kształcenie kadr turystycznych oraz podnoszenie poziomu wiedzy krajoznawczej członków Towarzystwa było i jest jednym z zasadniczych celów PTT i PTK oraz PTTK. Jest ono jednym z podstawowych zadań w działalności programowej PTTK. Ilość i jakość kadry decyduje o poziomie pracy organizacyjnej, jak również o miejscu i autorytecie Towarzystwa w społeczeństwie. W związku z tym ZG PTTK uchwałą nr 66/XII/94 z dn. 10.12.1994 znowelizowała System kształcenia w PTTK obowiązujący od 1984r.

czytaj więcej: System kształcenia w PTTK

Odznaka "Orli lot"

Orli lotW roku 2009 minęło 90 lat zorganizowanego ruchu krajoznawczo-turystycznego w polskiej szkole. Jego zaranie nierozerwalnie związane jest z osobą Leopolda Węgrzynowicza - wspaniałego wychowawcy wielu pokoleń kreatorów krajoznawczej turystyki młodzieży a zarazem twórcy znakomitego pisma - "Orli lot". Tytuł pisma stał się, dzięki Zarządowi Głównemu PTTK, nazwą odznaki promującej młodzieżowe przedsięwzięcia turystyczno-krajoznawcze. Odznaki przyznawanej młodzieżowym liderom. Tym, których start na turystycznych ścieżkach i odkrycia krajoznawcze pozwalają prorokować piękny orli lot.

czytaj więcej: Odznaka "Orli lot"

Odznaka Śladami Koziołka Matołka

polecane