bank pomysłów

Dla tych szukających „szlaku” i dla tych, którzy szlak ten już znaleźli przygotowujemy
dział „bank pomysłów”.
Zapraszamy do nadsyłania przykładów dobrych, ciekawych praktyk i pomysłów na turystykę dzieci i młodzieży, realizowaną w kołach, klubach, oddziałach, szkołach.

Sztafeta Pamięci Łowczówek

Sztafeta Pamięci organizowana jest od 9 lat przez SKKT PTTK "Compass" działające przy Gimnazjum w Zakliczynie przy współudziale wielu instytucji.

W sztafecie obok siebie biegną nie tylko członkowie koła, chętni uczniowie z naszego gimnazjum, ale także młodzież z innych małopolskich szkół.

Od 5 lat dołączyłą do sztafety młodzież z Węgier.

czytaj więcej: Sztafeta Pamięci Łowczówek

O górskiej turystyce konnej w Bieszczadach

Wędrując po przepięknych Bieszczadach zwróciłem uwagę na często występujące nietypowe, jak mi się wydawało, oznakowanie szlaku w kolorze pomarańczowym. Okazało się, że jest to oznakowanie górskiego szlaku konnego. Zagadnienie ro zaintrygowało mnie na tyle, iż zdecydowałem się poszukać więcej informacji. Udałem się do Zachowawczej Hodowli Konia Huculskiego w Wołosatem.

czytaj więcej: O górskiej turystyce konnej w Bieszczadach

OWRP - czyli wakacyjna wyprawa w nieznane

Jeśli zadaliście sobie jedno z pytań w stylu: gdzie jechać na wakacje? Jak je spędzić? Gdzie przeżyć przygodę? Gdzie poznać nowych ludzi i to pozytywnie zakręconych? Odpowiedz jest prosta – należy pojechać na OWRP!

czytaj więcej: OWRP - czyli wakacyjna wyprawa w nieznane

Idę na OWRP?

OWRP jest imprezą pieszą organizowaną dla piechurów, za sprawą piechurów i z miłości do wspólnego wędrowania. Od 52 lat patronuje jej Komisja Turystyki Pieszej Zarządu Głównego PTTK. Piechurzy z całego kraju wraz ze swymi plecakami, namiotami oraz oczywiście pozytywnym nastawieniem, co rok odwiedzają inny region, wędrują, smakują, poznają Polskę w całej okazałości.
OWRP to na pierwszy rzut oka, cztery duże litery. Co oznaczają, co w sobie zawierają, co się za nimi kryje?

czytaj więcej: Idę na OWRP?

Rajd Maluchów (1979-2011) Prudnik-Chocim

Łyk historii Rajdu Maluchów

czytaj więcej: Rajd Maluchów (1979-2011) Prudnik-Chocim

Odznaka Śladami Koziołka Matołka

polecane