opiekunowie

Opiekunowie SKKT PTTK pełnią w Towarzystwie bardzo ważną rolę.
Pracują na co dzień z dziećmi i młodzieżą. Wychowują kolejne pokolenia turystów i krajoznawców, którzy za kilka, może kilkanaście lat sami poprowadzą na szlaki swoich młodszych kolegów.

Opiekunowie SKKT, będący członkami PTTK, są od 1978r. członkami kadry programowej. Oznacza to że przysługują im rabaty organizacyjne oraz ubezpieczenie OC.
Dział powstaje, aby zebrać informacje ważne dla codziennej działalności Opiekunów. Wskazywać nowe trendy i promować ciekawe inicjatywy szkolnego ruchu
krajoznawczo-turystycznego wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

Kurs dla organizatorów imprez rowerowych

Dla miłośników dwóch kółek, chcących poszerzyć swoją wiedzą na temat organizacji wycieczek rowerowych Komisja Turystyki Kolarskiej ZG PTTK przygotowała kurs na Przodownika Turystyki Kolarskiej (PTKol).

czytaj więcej: Kurs dla organizatorów imprez rowerowych

otwartezabytki.pl - zabytki nie tylko w terenie

„Otwarte zabytki” to projekt Centrum Cyfrowego Projekt: Polska. Jego organizatorzy i partnerzy pragną ułatwić obywatelom dostęp do wiedzy o polskich zabytkach i zaangażować do działań na rzecz ich ochrony.
Projekt jest znakomitym sposobem na popularyzację opieki nad zabytkami nie tylko wśród młodych, ale i nie tylko turystów. Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze jest jednym z partnerów projektu.

czytaj więcej: otwartezabytki.pl - zabytki nie tylko w terenie

Współdziałanie z niepełnosprawnymi w pabianickim PTTK

Od wielu lat w rajdach organizowanych przez Oddział PTTK w Pabianicach biorą udział podopieczni z Warsztatu Terapii Zajęciowej, uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych oraz wychowankowie Domu Dziecka w Porszewicach. Uczestniczą w rajdach na pełnych prawach z tzw. normalnymi. Wypełniają zadania na punktach kontrolnych uzyskując wyniki porównywalne z pozostałymi uczestnikami, a bywa, że są lepsi. Na pewno wygrywają większym zaangażowaniem emocjonalnym i wolą walki.

czytaj więcej: Współdziałanie z niepełnosprawnymi w pabianickim PTTK

Czterej muszkieterowie z Owińsk

Kajakiem, pieszo, autobusem lub krajoznawczo, tak na co dzień w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Owińskach pracuje się z dziećmi i młodzieżą. Na turystyczne szlaki turystów prowadzą ich opiekunowie-wychowawcy-nauczyciele pracujący w Ośrodku.

czytaj więcej: Czterej muszkieterowie z Owińsk

MOK projekt na cały rok!

Odznaka stanowi ciekawą propozycję dla rozwijania działalności turystyczno-krajoznawczej wśród młodzieży.
Młodzieżowa Odznaka Krajoznawcza (MOK), pomimo że funkcjonuje już kilkadziesiąt lat, dzięki znowelizowanemu regulaminowi sprzyja kołom i klubom prowadzącym działalność krajoznawczo-turystyczną.

czytaj więcej: MOK projekt na cały rok!

Instruktor Krajoznawstwa PTTK?

Kim jest, jaką pełni rolę i dlaczego to uprawnienie jest zdobywane przez nauczycieli?

czytaj więcej: Instruktor Krajoznawstwa PTTK?

Zostać Instruktorem Krajoznawstwa. Moja historia.

Droga od uczestnika do Instruktora Krajoznawstwa,
odpowiedź dlaczego warto się zaangażować.

czytaj więcej: Zostać Instruktorem Krajoznawstwa. Moja historia.

Zadania Opiekuna SKKT PTTK

W przypadku szkolnych i młodzieżowych kół i klubów PTTK
opiekun jest jednym z najważniejszych „trybików”.
Na czym polega jego praca?

czytaj więcej: Zadania Opiekuna SKKT PTTK

ABC Bezpiecznego wędrowania

W roku 2007, w PTTK, tematem przewodnim działalności programowej był „Rok szlaków turystycznych” podczas, którego naszą uwagę skupiono na działaniach związanych ze szlakami oraz z podróżowaniem za ich pomocą.

czytaj więcej: ABC Bezpiecznego wędrowania

Jak dokumentować działalność SKKT PTTK? Kroniki, blogi, strony www...?

Podczas wycieczek, spotkań i codziennej krajoznawczo – turystycznej pracy zapisywane są nowe karty historii. Historii nie tylko życia członków danej społeczności, ale i danego ogniwa. Od zarania dziejów człowiek próbował uchwycić minione chwile w postaci malowideł w jaskiniach, kamiennych tablic czy spisując je gęsim piórem na pergaminie. 
Nasze kołowe i prywatne fotograficzne archiwa z biegiem czasu zaczynają pękać w szwach, zaczyna brakować miejsca na dysku, stosy zapisanych kartek z pieczątkami i opisami tras piętrzą się na biurku. Warto pomyśleć o jakimś systemie gromadzenia i archiwizowania informacji, by nie zginąć po jakimś czasie pod ich natłokiem. Tak, by najskuteczniej utrwalać minione wydarzenia ważne dla działalności i funkcjonowania nie tylko koła czy kluby, ale całego PTTK.
Ktoś może zapytać po co nam kroniki?

czytaj więcej: Jak dokumentować działalność SKKT PTTK? Kroniki, blogi, strony www...?

Odznaka Śladami Koziołka Matołka

polecane