wyróżnienia

Odznaka "Zasłużony w pracy PTTK wśród Młodzieży"

Wyróżnienie ZG PTTK dla osób szczególnie zasłużonych w środowisku młodzieżowym. Wyróżnienie ustanowione zostało w 1974 r. jest jednym z elementów  Systemu wyróżnień członków i jednostek PTTK, zatwierdzonego uchwałą ZG PTTK nr 185/XVI/2007 z dnia 12.05.2007 r.

czytaj więcej: Odznaka "Zasłużony w pracy PTTK wśród Młodzieży"

Nauczyciel Kraju Ojczystego w PTTK

W uznaniu szczególnych zasług nauczycieli oraz innych osób prowadzących systematyczną pracę edukacyjno-wychowawczą w środowisku i na rzecz dzieci i młodzieży, mającą na celu upowszechnianie turystyki i krajoznawstwa Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, ustanawia wyróżnienie honorowe w postaci tytułu i medalu "Nauczyciel Kraju Ojczystego".

czytaj więcej: Nauczyciel Kraju Ojczystego w PTTK

Nowi Nauczyciele Kraju Ojczystego 2015

Zaszczytne wyróżnienie Nauczyciel Kraju Ojczystego wręczano 20 października 2015 r. kolejnej grupie wspaniałych nauczycieli i wychowawców.

czytaj więcej: Nowi Nauczyciele Kraju Ojczystego 2015

Nowi Nauczyciele Kraju Ojczystego 2014

W środę 15 października 2014 r. sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Tadeusz Sławecki, wspólnie z prezesem Zarządu Głównego PTTK, Romanem Bargiełem, wręczyli nauczycielom i działaczom Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego tytuł i medal „Nauczyciel Kraju Ojczystego”.

czytaj więcej: Nowi Nauczyciele Kraju Ojczystego 2014

Wyróżnieni Nauczyciele Kraju Ojczystego 2018

W dniu 28 listopada 2018 r. w Ministerstwie Edukacji Narodowej wręczono wyróżnienie honorowe – tytuł i medal Nauczyciel Kraju Ojczystego – ustanowione przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze w uznaniu szczególnych zasług nauczycieli i innych osób prowadzących systematyczną pracę edukacyjno-wychowawczą w środowisku i na rzecz dzieci i młodzieży mającą na celu upowszechnianie turystyki i krajoznawstwa.

czytaj więcej: Wyróżnieni Nauczyciele Kraju Ojczystego 2018

Wręczenie honorowych wyróżnień „Nauczyciel Kraju Ojczystego” 2017

W dniu 24 października bieżącego roku w historycznym gmachu Ministerstwo Edukacji Narodowej, wybudowanym pod koniec lat trzydziestych ubiegłego wieku dla Ministerstwa Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego, ocalałym po drugiej wojnie światowej, miała miejsce gala wręczenia honorowego wyróżnienia Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego „Nauczyciel Kraju Ojczystego”.

czytaj więcej: Wręczenie honorowych wyróżnień „Nauczyciel Kraju Ojczystego” 2017

Wręczono tytuł i medal Nauczyciel Kraju Ojczystego 2016

Od dnia 19 października 2016 r. mamy już 216 osób wyróżnionych honorowym tytułem „Nauczyciel Kraju Ojczystego”.

czytaj więcej: Wręczono tytuł i medal Nauczyciel Kraju Ojczystego 2016

Nauczyciele Kraju Ojczystego po raz wtóry

Z różnych stron Polski 16 października 2012r. zjechali do Warszawy nauczyciele na uroczyste wręczenie tytułu i medalu PTTK Nauczyciel Kraju Ojczystego w gmachu Ministerstwa Edukacji Narodowej.

czytaj więcej: Nauczyciele Kraju Ojczystego po raz wtóry

Pierwsze wyróżnienia tytułem i medalem PTTK "Nauczyciel Kraju Ojczystego" wręczone

Wśród turystów skupionych w Polskim Towarzystwie Turystyczno-Krajoznawczym, są Ci dla których turystyka jest czymś więcej niż tylko zwykłą wędrówką. W uznaniu szczególnych zasług nauczycieli oraz innych osób prowadzących systematyczną pracę edukacyjno-wychowawczą w środowisku i na rzecz dzieci i młodzieży, upowszechniającą turystykę i krajoznawstwo, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze ustanowiło wyróżnienie honorowe w postaci tytułu i medalu „Nauczyciel Kraju Ojczystego”.

czytaj więcej: Pierwsze wyróżnienia tytułem i medalem PTTK "Nauczyciel Kraju Ojczystego" wręczone

Odznaka Śladami Koziołka Matołka

polecane