Konkurs Turystyczna Rodzinka trwa, przyłączcie się do zabawy już dziś!

W Roku Turystyki Rodzinnej, Zarząd Główny PTTK przygotował wiele inicjatyw pobudzających rodziny do wspólnego wędrowania i prezentowania efektów swoich wypraw. Jedną z wielu propozycji jest udział w Konkursie "Turystyczna Rodzinka".

Do kogo skierowany jest konkurs?

Przeznaczony jest dla rodzin wspólnie uprawiających turystykę, nie koniecznie będących członkami PTTK. Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w konkursie rodziny o wielopokoleniowej strukturze.

Co trzeba zrobić by wziąć udział w konkursie?

  • Po pierwsze trzeba zgłosić rodzinkę w terminie do 30.07.2011 roku do biura Zarządu Głównego PTTK na adres ZG PTTK ul. Senatorska 11, 00-075 Warszawa lub na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. wykorzystując kartę zgłoszeniową (do pobrania ze strony www.rodzina.pttk.pl)
  • Po drugie należy w minimum 2 osobowym składzie (np. rodzic + dziecko, dziadek + dziecko lub w większym składzie rodzinnym) odbyć 8 wycieczek (jedno lub wielodniowych, pieszych, kolarskich, kajakowych itp. - preferowana różnorodność form ) w terminie od marca 2011 do 15.09.2011. Wśród 8 wycieczek: co najmniej 2 należy odbyć po najbliższej okolicy (gminie, powiecie), co najmniej 2 na terenie województwa, pozostałe wg uznania.
    Wycieczki należy opisać w Dzienniczku Wypraw Rodzinnych. Wycieczki
  • Po trzecie Dzienniczek należy przesłać do końca września 2011, decyduje data wpłynięcia do biura ZG PTTK. 
    Adres: Biuro ZG PTTK ul. Senatorska 11, 00-075 Warszawa, z dopiskiem "Turystyczna Rodzinka"

Jak wygląda Dzienniczek Wypraw Rodzinnych?

Dzienniczek powinien mieć format A5. Wewnątrz muszą znaleźć się takie informacje jak: imiona i nazwiska uczestników wypraw, daty urodzenia, miejsce zamieszkania, stopień pokrewieństwa.
Rodzinki powinny przygotować stronę z informacjami dotyczącymi rodziny i tradycji wędrówek rodzinnych.

W części dotyczącej wycieczek należy umieścić m.in. daty wycieczek, trasę (opis), ilość kilometrów, forma wędrowania (piesza, kajakowa, rowerowa itd.). Ważne aby umieścić potwierdzenia (pieczątki z trasy).
W dzienniczku można umieszczać zdjęcia, rysunki i inne formy graficzne, wg uznania zespołu wędrującego.

Dzienniczki będą podstawą ubiegania się o miano najlepszej Turystycznej Rodzinki w 2011 r. Podlegają ocenie przez Komisję Konkursową powołaną przez ZG PTTK.

Nagroda

Dla najaktywniejszych 500 rodzin z terenu całego kraju ustanowiono specjalną odznakę "Turystyczna rodzinka 2011". Wszystkie rodziny uczestniczące w Konkursie otrzymają certyfikat i materiały krajoznawcze (po przesłaniu Dzienniczków), a dla najlepszych, w październiku odbędzie się uroczyste spotkanie, połączone z wręczeniem nagród.

Więcej informacji znajduje się na stronie rodzina.pttk.pl
Pełen regulamin

Komentarz w tym Artykule
Musisz Zalogować się lub Zarejestrować aby wziąć udział w tej dyskusji.

Odznaka Śladami Koziołka Matołka

polecane