Cześć przyjaciele, o stronie słów kilka...

Młodzież PTTK wita i zaprasza do wspólnego surfowania, poznawania Polski: kajakiem, rowerem, pieszo. Przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą Ci poruszać się wśród informacji zamieszczanych na stronie mlodziez.pttk.pl

Strona powstała z inicjatywy "Młodych" związanych z Polskim Towarzystwem Turystyczno- Krajoznawczym, którym bliskie są problemy i radości polskiego turysty. Od swego powstania funkcjonuje w myśl hasła "O młodzieży, z młodzieżą, nie tylko dla młodzieży". Strona www.mlodziez.pttk.pl ma w najbliższym czasie stać się bankiem wiedzy o PTTK, tak aby użytkownicy - czyli Wy!!! mogli na stronie znaleźć informacje których zawsze szukali, a nigdzie indziej nie znaleźli odpowiedzi na nurtujące pytania. Będzie o historii, turystyce kwalifikowanej, turystyce dzieci i młodzieży, SKKT, OMTTK, konkursie "Poznajemy Ojcowiznę", ciekawych miejscach w Polsce i wielu, wielu innych sprawach związanych z podróżowaniem.

Publikowane będą nie tylko teksty o faktach historycznych, ale co ważne również najnowsze wieści z PTTK przydatne dzieciom, uczniom i nauczycielom. Regulaminy imprez i konkursów, wyniki i relacje z przedsięwzięć kierowanych do dzieci i młodzieży szkolnej.

W serwisie pragniemy pokazać co robimy dla młodych, czym tak naprawdę pragniemy ich ująć i urzec oraz czym się w Towarzystwie zajmujemy. Zastanawialiście się: Co robią nauczyciele w zakresie edukacji turystycznej i krajoznawczej dzieci i młodzieży? Jakie mają nowoczesne sposoby pracy z nimi? Chcemy zbierać wypracowane przykłady działań oraz doświadczenia praktyków.

Przygotowując witrynę, którą właśnie przeglądacie sugerowaliśmy się przekonaniem, "jeśli PTTK kieruje swą ofertę do młodych osób, powinno przekazywać ją kanałami, z których młodzi ludzie najczęściej korzystają". W obecnych czasach, medium, które bezapelacyjnie wiedzie prym wśród młodych ludzi jest Internet.

10 marca 2010 roku nastąpiła oficjalna inauguracja obecnej witryny, na której właśnie się znajdujecie. W 2009 roku w ramach obchodów Roku Dzieci i Młodzieży w PTTK funkcjonowała strona www.mlodziez2009.pttk.pl. Zakończyła ona swoje funkcjonowanie z chwilą opublikowania docelowej strony www.mlodziez.pttk.pl. Trudno uwierzyć, ale do zeszłego roku PTTK nie posiadało strony przeznaczonej dla Młodych turystów, informacje skierowane do tej grupy znajdowały się w różnych częściach portalu pttk.pl. Postanowiliśmy to zmienić dla Was:)

Treść strony podzielono dwojako dla ułatwienia korzystania z zasobów:
- menu poziome wiąże się z formalną stroną przedsięwzięcia. Pośród zakładek znajdziecie zakładki
> PTTK, a w niej m.in. link do strony pttk.pl,
> O Radzie Programowej ds. Młodzieży Szkolnej ZG PTTK, także informacje związane z jej funkcjonowaniem,
> O stronie, czyli o redaktorach, autorach, zmianach i ważnych informacjach dotyczących strony,
> Kalendarz, w którym publikowane są informacje o terminach ciekawych dla młodzieży imprez,  
> Forum, wymiany myśli,
> Społeczność, czyli to co dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników,
Kontakt, formularz dzięki któremu można bezpośrednio napisać do  Redakcji strony, czy członków Rady.


-  menu pionowe podzielono dodatkowo na osobne niezależne menu, znajdujące się w zakładkach:
> Dzieci i Młodzież w PTTK,
> Konkursy, czyli OMTTK, "Poznajemy Ojcowiznę", Konkursy Krasomówcze, Konkurs na Najlepszy SKKT, aby wszystkie informacje były łatwo dostępne,
> SKKT, to menu obecnie jest rozbudowywane, aby i uczniom i nauczycielom ułatwić prace na co dzień ;) znajdzie się tam m.in. katalog stron internetowych kół i klubów PTTK zrzeszających młode osoby. Spis zarówno stron istniejących jak i nowo powstałych, tych zgłaszanych i nagradzanych w ramach konkursu na "Najlepszy SKKT" i tych które jeszcze w konkursie nie wystartowały…
Bank pomysłów, na realizacje tematu turystyka i krajoznawstwo, stworzonych głównie przez Nauczycieli, opiekunów SKKT, ale i wszystkich, którzy takie projekty tworzą i realizują z myślą o młodych turystach.
> Z życia PTTK,  wieści z turystycznego świata, E-muzeum, listy z redakcyjnej poczty.

Strona wyposażona została także w m.in.:
> Sondę,
> Newsletter,
> Szukajkę, dzięki której szybko przeszukacie zasoby strony,
> Chmurę tagów,
> Liczniki: odwiedzin i odsłon artykułów.


Głównymi autorami tworzonej strony aspirującej do miana serwisu są dwie osoby: Aleksandra Staszak i Paweł Zań. To oni przygotowali i opiekują się nie tylko "silnikiem" strony, grafiką, ale dbają także o jakość artykułów, oraz przekazywanie najnowszych informacji związanych z ofertą PTTK dla młodych oraz z konkursami PTTK skierowanymi do młodzieży. Początkowo to oni byli autorami większości artykułów. Z miesiąca na miesiąc powiększa się grupa autorów artykułów publikowanych na stronie. Piszą je nie tylko opiekunowie, ale i młodzi członkowie PTTK zamieszkujący w różnych częściach kraju.  Więcej o autorach i redaktorach przeczytacie w osobnym artykule.

Co ważne, strona powstaje całkowicie społecznie, na udostępnionym przez ZG PTTK serwerze. Jest miejscem gdzie przenosimy do świata wirtualnego nasze zamiłowania i pasje. Staramy się to robić z pożytkiem dla nas jak i szerokiego grona odbiorców spod sztandaru PTTK i nie tylko. Nie wszystko da się opublikować w najbliższym czasie. W przyszłości chcemy wzbogacić witrynę o elementy interaktywne.  W serwisie pragniemy również zaprezentować dalsze kariery laureatów naszych konkursów: OMTTK PTTK, "Poznajemy Ojcowiznę". Pokazać ich następcom, że warto było uczestniczyć w tych konkursach.

Nie znalazłeś tego czego szukałeś? Powiedź nam o tym!

Uważasz że na stronie powinny znaleźć się informacje  o jakiejś konkretnej inicjatywie, wydarzeniu? Podeślij je nam. W miarę możliwości będziemy je zamieszczać.

A może chcesz współtworzyć serwis? Zapraszamy do współpracy, skontaktuj się z nami!

Odznaka Śladami Koziołka Matołka

polecane