Regulamin Forum Młodych PTTK

I. O regulaminie Forum Młodych PTTK

1. Regulamin jest stworzony w celu jasnego i przejrzystego sprecyzowania zasad panujących na Forum. Stworzony jest w celu optymalnego wykorzystywania możliwości jakie daje użytkownikowi Forum.

2. Użytkownicy mają prawo sugerowania zmian czy błędów w tym regulaminie w odpowiednio do tego stworzonym temacie.

3. Każda osoba korzystająca z Forum jest zobowiązana do przestrzegania niniejszego regulaminu.

4. Nieznajomość regulaminu nie jest wytłumaczeniem w sytuacji jego łamania.

5. Regulamin zaczyna obowiązywać w momencie jego opublikowania, a wszelkie ewentualne zmiany w nim zachodzące mają skutek natychmiastowy. Nie zapoznawanie się ze zmianami (które w miarę możliwości będą obwieszczane na Forum przez grupę trzymającą władze:) ) nie tłumaczą użytkowników.

6. Zapoznanie z regulaminem winno nastąpić podczas procesu rejestracji. Rejestracja następuje wyłącznie pod swoim imieniem i nazwiskiem.

7. Otrzymanie konta na Forum jest jednoznaczne z zgodzeniem się na zasady ustalone przez regulamin.

 

II. Na Forum kategorycznie zabrania się:


1. Zamieszczania treści niezgodnych z polskim prawem, a w szczególności:

- umieszczania skopiowanych treści, cytatów i innych artykułów pochodzących z innych stron/serwisów/for bez podania autora oraz adresu strony,

- linków, zdjęć, obrazków i innych o charakterze pornograficznym,

- jakichkolwiek treści obraźliwych, wulgarnych wobec drugiego człowieka, dyskryminacji jego rasy, koloru skóry, języka, religii, przekonania politycznego i innego, które godzi w jego dobro osobiste.

2. Używania przekleństw, wulgaryzmów, itd. także w innych językach.

3. Zamieszczania jakichkolwiek reklam, linków do innych stron oraz innych łączy, bez wyraźnej zgody Administratora. Nie dotyczy linków do stron podawanych podczas rejestracji oraz linków do serwisów typu Allegro.pl, Google.pl, Youtube.com itd.

4. Ingerowania w jakikolwiek sposób w prace Administratorów, Moderatorów lub innych osób upoważnionych. Rozumie się przez to zwracanie przez użytkowników innym użytkownikom uwag, przytaczanie regulaminu i powoływanie się na niego. Zauważysz jakieś nieprawidłowości, powiadom odpowiednią osobę.

5. Używania tagu [you] w jakichkolwiek okolicznościach.

6. Wstawiania w podpisach obrazków czy innych dużych grafik, za wyjątkiem userbarów.

Punkty 1-3 odnoszą się do pisania postów, podpisów, avatar'ów, nick'ów, itp.

 

III. Przestrzeganie porządku na Forum

1. Od użytkownika Forum wymaga  się kultury wypowiedzi, szacunku do innych użytkowników forum oraz pisania rzetelnych poprawnych merytorycznie oraz tematycznie  postów.

2. Zanim dodasz nowy temat upewnij się, że nie był on już kiedyś poruszany na Forum - użyj opcji "Szukaj".

3. Nowe wątki zakładamy po uprzednim sprawdzeniu czy takowy wątek nie istnieje, temat wątku powinien być ścisły,  precyzyjny oraz adekwatny do treści wątku.

4. Wypowiedzi na Forum powinny być poprawne pod względem ortograficznym, stylistycznym i fleksyjnym (chyba nikt nie lubi czytać zdań "Kali Się Óczyć").

5. Nie używaj innych kolorów czcionki, te są zarezerwowane tylko dla Moderatorów Forum przede wszystkim do edycji postów.

6. Zabrania się nagminnego pisania postów pogrubionymi, podkreślonymi lub wielkimi literami, również kursywą. Służą one tylko i wyłącznie do wyznaczenia w tekście wybitnie ważnych treści. Zabrania się pisania postu pod postem.  Do dodania czegoś o czym zapomnieliśmy pisząc post służy opcja "Edytuj".

7. Nie zamieszczaj postów nic nie wnoszących do tematu ("zgadzam się", "też tak sądzę" itd.).

8. Zabrania się odbiegania od tematu podanego w danym wątku (off topowania) jak i pisania postów nic nie wnoszących do treści tematu ("Fajny post" etc.). Prywatne sprawy, korespondencje piszemy przez mail, gadu gadu a nie w tematach na Forum. Wszelkie sugestie, skargi czy zażalenia również najlepiej jest przesyłać do administratorów czy moderatorów.

9. Jeden użytkownik może posiadać tylko jedno konto na Forum. W przypadku wielu kont logujących się z jednego adresu IP zostaną wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżeń.

10. Zabrania się kasowania całej treści swojego postu.

11. Administracja Forum nie ma w obowiązku usuwania konta użytkownika gdy ten przestanie się udzielać na forum,  jednakże ma do tego prawo.

 

IV. Kary za nieprzestrzeganie regulaminu

W zależności od przewinienia użytkownika może on dostać upomnienie lub permanentny zakaz forumowania (Ban) o którym będzie poinformowany mailowo i wszelkie wątpliwości co do decyzji administracji będzie rozwiązywał drogą emailową.

 

V. Postanowienia końcowe

1. Administracja Serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczane przez użytkowników Forum.

2. Administrator nadzoruje działanie Serwisu i przyjmuje wszelkie uwagi na ten temat w przeznaczonym do tego dziale, oraz poprzez wbudowane mechanizmy ("Kontakt").

Odznaka Śladami Koziołka Matołka

polecane