Wiosna w Górach Izerskich, "Świeradowskie Orły" na szlaku...

Grupa członków SKKT „Świeradowskie Orły” wyruszyła 30.04.2011r. z Jakuszyc, by na zaproszenie Towarzystwa Izerskiego, które zorganizowało w dniach 30.04-02.05.2011r. w Stacji Turystycznej – Orle Majówkę Izerską 2011, aktywnie uczcić Dzień Ziemi sprzatając szlaki turystyczne w Górach Izerskich.

 

W bazie imprezy, w ramach obchodów Międzynarodowego Roku Lasów – 2011 Nadleśnictwa Świeradów i Szklarska Poręba przygotowały dla „sprzątaczy szlaków w Górach Izerskich”, turystów, rowerzystów prezentację Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Sudety Zachodnie”, materiały promocyjne i prelakcje na temat znaczenia lasu w życiu człowieka oraz wycieczkę do mostu na Izerze, z krótką prelekcją na temat pierwszej w Europie, Ścieżki Astronomiczno-Mineralogicznej, która znajduje się między Orlem a Chatką Górzystów.

 

Następnym punktem było ognisko, na którym upieczona kiełbaska przywróciła energię i dodała sił do kolejnych atrakcji jakimi były: prelekcja dr Tomasza Mrozka z Instytutu Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego połączona z prezentacją multimedianą „Obrazy prosto z nieba“, obserwacja słońca przez teleskopy i spacer Ścieżką Dydaktyczną Astronomiczno-Mineralogiczną od Stacji Turystycznej Orle do Chatki Górzystów skąd nasza Drużyna wróciła do Świaradowa-Zdroju z workiem pełnym puszek aluminiowych, korków plastikowych i satysfakcją z aktywnie i z pożytkiem dla środowiska spędzonego dnia.

Serdecznie dziękuję najaktywniejszym uczestnikom sprzątania szlaków: Izabeli Fidze, Patrykowi Olkowskiemu, Danielowi Olkowskim, Oskarowi Nogalowi oraz Jarosławowi Olkowskiemu tacie Patryka, który uczestniczy w Ogólnopolskim Konkursie „Turystyczna Rodzinka” realizowanym w ramach Roku Turystyki Rodzinnej w PTTK (więcej informacji o konkursach przygotowanych przez PTTK w ramach  Roku Turystyki Rodzinnej na stronie www.rodzina.pttk.pl).

Opiekun SKKT Świeradowskie Orły"

Teresa Fierkowicz

 

Sprawdź Wizytówkę SKKT PTTK "Świerardowskie Orły"

Komentarz w tym Artykule
Musisz Zalogować się lub Zarejestrować aby wziąć udział w tej dyskusji.

Odznaka Śladami Koziołka Matołka

polecane