e-muzeum

Miejsce szczególnie ciekawe dla turystów i krajoznawców bez względu na wiek.

W e-muzeum pojawiać się będą artykuły poświecone wydarzeniom, ludziom oraz sprawom i pamiątkom związanym z historią i osiągnięciami Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego oraz Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego i Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego.
W PTTK pierwsze e-muzeum powstało z inicjatywy Komisji Turystyki Pieszej Zarządu Głównego PTTK i funkcjonuje na stronie internetowej komisji pod nazwą „Nasze Muzeum”. Prezentowane są tam m.in.: pamiątki związane z turystyką pieszą, odznaki, medale i inne.
Muzeum KTP ZG PTTK było inspiracją do powstania naszego elektronicznego muzeum w jakim się obecnie znajdujesz. Prezentowane tu treści będą związane z ogólną historią Towarzystwa i sprawom dzieci, młodzieży oraz szkolnych i młodzieżowych kół i klubów w PTTK.

Dzięki elektronicznemu muzeum gromadzone informacje będą dostępne zawsze i wszędzie tam, gdzie dostępny jest Internet. W przeciwieństwie do tradycyjnych muzeów można do niego zaglądać 24h na dobę 7 dni w tygodniu i to zawsze za free.
Zapraszamy do odwiedzin. Zachęcamy również do prowadzenia własnych „wykopalisk” związanych z historią PTTK na różnych szczeblach.

Pierwsza piesza wycieczka nizinna PTK, Stara Dąbrowa - Puszcza Kampinoska

"Przez poznanie do umiłowania kraju przez umiłowanie do czynów ofiarnych" takie motto działania przyjęło powstałe w 1906 r. Polskie Towarzystwo Krajoznawcze, które w 1950 r. w wyniku porozumienia z Polskim Towarzystwem Tatrzańskim weszło w skład Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

Miejscem wartym odwiedzenia przez turystów spod znaku PTTK jest pewna polanka w Kampinowskim Parku Narodowym. Położona jest ona nieopodal wsi Stara Dąbrowa przy rozejściu szlaków żółtego (w kierunku Nowej Dąbrowy) i niebieskiego (w kierunku Cybulic).
Na polance znajdziemy głaz pamięci wraz z tablicą informacyjną opowiadającą o historii PTK, PTTK a także niecodziennego wydarzenia jakim była pierwsza nizinna wycieczka. Od 2007 r. na polance dumnie rosną także 3 dęby o imionach Poznań, Kraków, Warszawa.

czytaj więcej: Pierwsza piesza wycieczka nizinna PTK, Stara Dąbrowa - Puszcza Kampinoska

Sprawozdanie z realizacji Roku Dzieci i Młodzieży w PTTK

Prezentujemy "Sprawozdanie z realizacji Roku Dzieci i Młodzieży w PTTK". Pod koniec ubiegłego roku do Oddziałów PTTK zostało wystosowane pismo z prośbą o nadsyłanie sprawozdań z przebiegu działań w poszczególnych jednostkach Towarzystwa. Na prośbę odpowiedziały w sumie 33 Oddziały PTTK, nadsyłając do końca lutego zdjęcia, znaczki, relacje z imprez z podaną ich ilością i liczbą uczestników.

czytaj więcej: Sprawozdanie z realizacji Roku Dzieci i Młodzieży w PTTK

Harmonogram realizacji "Roku Dzieci i Młodzieży w PTTK"

Zarząd Główny PTTK na posiedzeniu w dniu 31 stycznia 2009 roku, uchwałą numer 328/XVI/2009 przyjął harmonogram realizacji "Roku Dzieci i Młodzieży w PTTK”.

czytaj więcej: Harmonogram realizacji "Roku Dzieci i Młodzieży w PTTK"

Rok 2009 - Rok Dzieci i Młodzieży w PTTK

Na wniosek Rady Programowej ds. Młodzieży Szkolnej Zarządu Głównego PTTK, Zarząd Główny PTTK na posiedzeniu w dniu 25 października 2008, uchwałą numer 286/XVI/2008 ustanowił rok 2009 „Rokiem Dzieci i Młodzieży w PTTK”.

czytaj więcej: Rok 2009 - Rok Dzieci i Młodzieży w PTTK

Odznaka Śladami Koziołka Matołka

polecane