IV Rodzinne Marsze na Orientację, Świeradów Zdrój 2.07.2011

Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie odstraszyły drużyn, które wspólnie i aktywnie spędzając czas odszukiwały ukrytych w terenie punktów kontrolnych, a dzięki współpracy i taktyce starały się uzyskać najwyższą lokatę wśród rodzinnych zespołów.

W Roku Turystyki Rodzinnej Oddział PTTK „Ziemi Lwóweckiej” w Lwówku Śląskim 2.07.2011 przygotował IV Rodzinne Marsze na Orientację, odbyły się one w Świeradowie-Zdroju.
Do udziału w Imprezie zgłosiło się 101 zawodników z Jeleniej Góry, Bolkowa, Lwówka Śląskiego, Żerkowic, Lubania, Starych Bogaczowic oraz członkowie SKKT PTTK „Świeradowskie Orły” razem 28 zespołów rodzinnych. Trasy 3 etapów dziennych prowadziły po ścieżkach spacerowych Uzdrowiska, a bazą Imprezy była 800 metrowa, modrzewiowa Hala Spacerowa, w której koncertowali młodzi muzycy biorących udział w Międzynarodowym Festiwalu EUROCHESTRIES Dolny Śląsk 2011.

Podsumowaniem IV Rodzinnych MnO było ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, ufundowanych przez Gminę Świeradów-Zdrój.

Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:

• I miejsce Rodzina Pawłowicz z Żerkowic
  • II miejsce Rodzina Mareckich i Bartków z Lwówka Śląskiego
  • III miejsce Rodzina Salawów z SKKT PTTK „Świeradowskie Orły”
  • IV miejsce Rodzina Desput z Jeleniej Góry
  • V miejsca Rodzina Andrzejewskich z Jeleniej Góry.

Gratuluję wszystkim, którzy wzięli udział w Imprezie

Kolejna impreza już za rok, ale już dzisiaj zapraszam, chętne rodziny, do udziału w IX Ogólnopolskich Lwóweckich Letnich MnO „XIV Lwóweckie Lato Agatowe 2011”, które odbędą się 16.07.2011r. w Lwówku Śląskim. Szczegółowe informacje na stronie Oddziału „Ziemi Lwóweckiej”

Teresa Fierkowicz
O/PTTK „Ziemi Lwóweckiej” w Lwówku Śląskim