Razem dla Platana, weź udział w głosowaniu na europejskie drzewo roku!

Pomnikowych rozmiarów Platan z Kóz (woj. śląskie) staruje w europejskim finale konkursu „Europejskie drzewo roku 2013”. Wspomóżmy akcję i oddajmy głos na Platana.

Platan z Kóz zdobył tytuł „Polskiego drzewa roku 2012” tym samym awansował do ścisłego finału konkursu o zasiegu europejskim, w którym zmierzy się z 5 innymi drzewami z m.in. Czech, Bługarii, Węgier, Słowacji, Irlandii.  O wygranej zadecyduje głosowanie, które prowadzone będzie od 1-28 lutego 2013 r. Każdy z nas może oddać swój głos i wesprzeć Platana w drodze po najwyższe laury.

Wokół Platana zebrało się wielu ludzi dobrej woli, mieszkańcy Kóz przygotowali się do głosowania organizując akcję społeczną „Razem dla Platana”. W akcji bierze udział młodzież z miejscowych szkół w tym członkowie SKKT PTTK „Trzycatek” działającego przy LO im. K.K. Baczyńskiego w Kozach, pod opieką Miłosza Zelka. Celem akcji jest zebranie jak najliczniejszej społeczności, która będzie promowała platana z Kóz i zagłosuje na niego w Konkursie pomiędzy 1 a 28 lutego. Młodzież zaprasza do wzięcia udziału w akcji na Facebooku www.facebook.com/razemdlaplatana

Swój głos na Platana można oddać na stronie internetowej www.treeoftheyear.org
 
Młodzież z Kóz gorąco zaprasza do udziału w akcji turystów w każdym wieku.

Odznaka Śladami Koziołka Matołka

polecane