Tour salon po raz 21

W dniach od 20 do 23 października 2010 roku w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywały się  równolegle dwie prestiżowe imprezy Tour Salon oraz Invest Hotel. Osobiście miałem zaszczyt uczestniczyć  w przedostatnim dniu imprezy, która rokrocznie przyciąga wiele wystawców z całego naszego kraju i nie tylko.

W tym roku można było zauważyć znaczący spadek wystawców względem ubiegłego roku, ale nie znaczy to, że ten rok nie był ciekawy dla odwiedzających targi w Poznaniu. Moim zdaniem w tym roku targi były obiecujące, bardzo dobrze prezentowały się województwa, zachęcając zwiedzających do przyjazdu. Mi osobiście podobały się stoiska, które mogły pochwalić się wykwalifikowanym personelem. Mam na myśli prezentowanie dużej wiedzy oraz dobry sposób zachęcania słuchaczy. Godnymi polecenia stoiskami były: Borne Sulinowo; Koronowo; województw Kujawsko-Pomorskiego, Świętokrzyskiego, Wielkopolskiego, Podkarpackiego; Częstochowy, Dolnego śląska, Republiki Czeskiej no i oczywiście PTTK. Osoby z branży mogły się wiele dowiedzieć o nowych programach realizowanych przez miasta pod kątem przyrodniczym, krajoznawczym i turystycznym. Reprezentanci PKP Przewozy Regionalne i PKP IC pokazywali nie tylko sprzęt. Pomagali także w poznaniu oferty np. uzyskaniu zniżki na przewóz grup zorganizowanych siecią dróg kolejowych na terenie kraju i nie tylko. Również stoiska związane komercyjnie z turystyka przedstawiały bogatą ofertę dla klientów indywidualnych jak i grup np:

•Oferta wynajmu autokarów oraz biura podróży Fun Club z Poznania itd..

•otowakacje – reklama ofert wycieczek na stronie otowakacje oraz allegro,

•Polonus PKS Warszawa – wynajem autokarów, wycieczki pielgrzymkowe,

Trzeba przyznać iż stoiska cieszyły się dużym zainteresowaniem oraz przyciągały widzów dobrą zabawą np. zespołami muzycznymi, strojami regionalnymi, tańcami (stoisko Republiki Czeskiej i Bornego Sulinowa) oraz dodatkowymi stoiskami tematycznymi. Warto wspomnieć o stoisku PTTK które jak co roku można było spotkać w hali wystawowej nr. 5. Można na nim było zapoznać się z pełną ofertą Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego. Była również okazja zakupić ciekawe pozycje książek które były oferowane na drugim stoisku PTTK.

Miłośnicy komunikacji dalekobieżnej i kolejowej również mogli znaleźć coś dla siebie. Pomiędzy halami można było podziwiać najnowsze modele autokarów turystycznych, oferowane do wynajmu na dalekie trasy przez różnego typu biura podróży - nie tylko z Polski. Dla miłośników kolei czekały jak co roku nowe luksusowe wagony spółki PKP IC oraz wystawiona ze zbiorów PKP Cargo, zabytkowa lokomotywa (piękna Helena) wraz z wagonami, która przyjechała prosto z Wolsztyna.

Targi były również owocne pod kątem spotkania wielu znajomych, których miałem okazję poznać na Forum Liderów Turystyki w Bocheńcu oraz na Kongresie Krajoznawstwa Polskiego w Olsztynie.

Moim zdaniem jeżeli ktoś interesuję się turystyką chociaż trochę powinien minimum raz odwiedzić MTP Tour Salon.

Z turystycznym pozdrowieniem Szymon Puchała

 

Komentarz w tym Artykule
Musisz Zalogować się lub Zarejestrować aby wziąć udział w tej dyskusji.

Do tego forum nie masz dostępu

Odznaka Śladami Koziołka Matołka

polecane