Rok 2011 - Rokiem Turystyki Rodzinnej w PTTK

Miło nam poinformować, że na ostatnim posiedzeniu Zarząd Główny PTTK zdecydował, iż nadchodzący rok 2011, będzie Rokiem Turystyki Rodzinnej w PTTK.

Poniżej zamieszczamy stosowną uchwałę. Postaramy się zamieszczać informacje związane z hasłem programowym roku 2011 na bieżąco.

 

Uchwała nr 143/XVII/2010
Zarządu Głównego PTTK z 16 października 2010 r.  w sprawie ustanowienia
Roku 2011 Rokiem Turystyki Rodzinnej w PTTK.

Szczególną formą aktywności ruchowej, w której może uczestniczyć cała rodzina, są różne formy turystyki aktywnej proponowane przez nasze Towarzystwo. Rodzinne uprawianie turystyki, rekreacji i sportu, oprócz wspólnej troski o zdrowie i kondycję fizyczną, ściśle wiąże się z budowaniem i wzmacnianiem więzi w rodzinie, pogłębianiem wzajemnych relacji oraz kształtowaniem cech i postaw pożądanych w życiu rodzinnym i społecznym. Uprawianie aktywności fizycznej w gronie rodzinnym wzmacnia poczucie wspólnoty oraz pomaga w tworzeniu atmosfery pełnej miłości, życzliwości i radości.
Na podstawie art. 28 ust. 1 pkt. 3 Statutu PTTK,  Zarząd Główny PTTK postanawia:

§ 1

Rok 2011 ustanowić Rokiem Turystyki Rodzinnej w PTTK.

§ 2

Zobowiązuje Sekretarza Generalnego PTTK do przedstawienia   Zarządowi Głównemu PTTK   propozycji programowych oraz harmonogramu.

§ 3

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

 

Komentarz w tym Artykule
Musisz Zalogować się lub Zarejestrować aby wziąć udział w tej dyskusji.

Opublikowano: 01/07/2011 16:39 przez Pawcio #290
Rok turystyki rodzinnej dla mnie boomba bo u nas to głównie rodzina cierpi najbardziej przez nasze zamiłowanie do turystyki. Spotkania, wyjady imprezy a członkowie rodziny tracą nas ze swojego życia. Podsumujmy ile w roku nas nie ma w domu przez ważne turystyczne założenia.
Opublikowano: 01/07/2011 06:31 przez mieszko #288
Aleksandra Staszak napisał:
Właściwie to jak myślicie, jak powinno się w PTTK przygotować obchody Roku Turystyki Rodzinnej? Organizacja rajdów rodzinnych, zbieranie odznak przez najmłodszych. Może coś więcej, ale co? hmmm


Jeśli zbieranie odznak to czemu tylko przez najmłodszych. A może zachęcać ludzi do rodzinnego zdobywania odznak. Na szczęście do referatu weryfikacyjnego w moim oddziale zgłasza się co jakiś czas kilka takich rodzin , w których dzieci razem z rodzicami zwiedzają Polskę i zdobywają odznaki. Myślę że skoro juz mamy rok turystyki rodzinnej, to powinniśmy promować właśnie taki model turystycznej rodzinki
Opublikowano: 12/01/2010 23:27 przez Szymon5202 #255
ja bym sugerował jakieś festyny i lepsze rozreklamowanie przez oddziały np. jak rok Chopinowski. Jeżeli chodzi o mój oddział niestety nie zwracają na to u wagi im to obojętnie czy jest to rok turystyki rodzinnej czy inny trzeba znaleźć złoty środek żeby o tym ludzie słyszeli.
Opublikowano: 11/23/2010 14:37 przez olka #251
Właściwie to jak myślicie, jak powinno się w PTTK przygotować obchody Roku Turystyki Rodzinnej? Organizacja rajdów rodzinnych, zbieranie odznak przez najmłodszych. Może coś więcej, ale co? hmmm
Opublikowano: 11/18/2010 18:19 przez dreptusik #244
Cieszy mnie to:) wkońcu SKKT to też jedna wielka rodzina:)
Opublikowano: 11/01/2010 23:44 przez pawel #234
W większości przypadków nie ma obowiązku być członkiem PTTK aby zdobywać odznakę. Musisz to sprawdzić w regulaminie danej odznaki. Zazwyczaj nie ma takich ograniczeń.
Opublikowano: 11/01/2010 23:30 przez porkass #233
Rok turystyki rodzinnej-moim zdaniem trafione w dziesiątkę! Miejmy nadzieję że ruszy to co niektórych i zaczną uprawiać całymi rodzinami turystykę bo z tego co wiem to chyba jest z tym problem. Oczywiście rodzice zawodowo zajmujący się turystyką i ci bardziej aktywni na pewno nie mają z tym problemu ale reszta... Przykład z domu: rodzice pracujący fizycznie. Po pracy marzą tylko o kawie i spokoju przez resztę dnia (co im się należy!) ale chyba jakoś z przyzwyczajenia w weekendy tyłek nadal zostawał w fotelu przed telewizorem a gdy już odbywał się spacer to był zapowiadany tydzień do przodu i uważany był za święto

Temat turystyki rodzinnej poruszyłem w domu i ku mojemu zdziwieniu ciepło przyjęty. Ja i siostra ucieszyliśmy się bardzo, ale zobaczymy jak to wyjdzie, bo jak to mówią nie po słowach a po czynach będą cię oceniać ;>

Mam jednak pytanie: czy aby zbierać na którąkolwiek odznakę turystyki rodzinnej to wszyscy członkowie w rodzinie muszą być w PTTK? Czy może wystarczy że ja będę?

Odznaka Śladami Koziołka Matołka

polecane