Nauczyciel Kraju Ojczystego nominowany w plebiscycie „Skarby Podróży”

„Skarby Podróży” to plebiscyt miesięcznika Podróże i portalu podroze.pl. Jego celem jest promowanie nowych lub jeszcze nieodkrytych atrakcji Polski, nagradzanie osób i inicjatyw zasłużonych dla popularyzowania swoich regionów. Wśród nominowanych znalazł się członek PTTK Marian Klimaszewski.

Propozycje zgłaszali czytelnicy miesięcznika Podróże - właściciele obiektów, podróżnicy, lokalni patrioci. Jury wybrało po 5 nominowanych pozycji w każdej z kategorii.

Plebiscyt organizowany jest w 4 kategoriach:
1. Nowy Skarb Polski - nowa atrakcja turystyczna
Miejsca niebanalne, innowacyjne, przyciągające, które powstały w latach 2011/2012.

2. Skarb Nieznany - nieznane atrakcje Polski
Skryte gdzieś w górach, zagubione w puszczy lub po prostu położone na uboczu popularnych szlaków miejsce.

3. Skarbnica Wiedzy - znawcy regionów
Nagroda dla najlepszych ambasadorów swojego miasta czy regionu, którzy kreują pozytywny i ciekawy obraz miejsca.

4. Nocleg z pomysłem
Hotele, hostele i inne miejsca noclegowe naładowane pozytywną energią, inspirujące, niebanalne.

Do IV kategorii Skarbnica Wiedzy – zgłoszony został emerytowany nauczyciel Marian Klimaszewski z Rawicza w Wielkopolsce, członek PTTK, niestrudzony propagator różnych form turystyki, odznaczony w październiku 2011 roku medalem i tytułem „Nauczyciel Kraju Ojczystego” nadawanym przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze.
Od roku 1955 prowadził SKKT. Jeden z założycieli Oddziału PTTK w Rawiczu, do dnia dzisiejszego członek Zarządu Oddziału. W przeszłości Przewodniczący Oddziałowej Rady Opiekunów SKKT. Inicjował i przeprowadzał serie spotkań, prelekcji, odczytów mających na celu rozwój krajoznawstwa i turystyki wśród dzieci i młodzieży. Popularyzował zdobywanie odznak turystyki kwalifikowanej. Organizował obozy wędrowne.

Na stronie http://www.podroze.pl/skarby/ można zapoznać się ze wszystkimi nominacjami i oddawać głosy do końca października. Pierwszych 50 osób, które wytypują przyszłego zwycięzcę, otrzyma cenne nagrody. Zachęcamy do głosowana w plebiscycie.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na Warszawskich Targach Turystycznych PODRÓŻE, 16-18 listopada 2012 roku w Warszawie na Stadionie Narodowym.

Odznaka Śladami Koziołka Matołka

polecane