Targi Młodych Inowrocław 2011

Targi promowały aktywność młodzieży we wszystkich dziedzinach życia. Stąd obok siebie stanęły stoiska stowarzyszeń-organizacji pozarządowych (III sektora), firm czy osób prywatnych.

Dnia jedenastego września 2011 roku w hali Widowiskowo Sportowej w Inowrocławiu odbyły się Targi Młodych.

Wśród wielu wystawców można było spotkać m.in. stoisko Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego Oddział w Inowrocławiu, na którym promowano turystykę kwalifikowaną oraz Rok Turystyki Rodzinnej. Odwiedzając stoisko, każda zainteresowana osoba mogła dowiedzieć się jak i czemu warto zostać członkiem PTTK oraz jaką ofertę przygotował Oddział PTTK w Inowrocławiu.

Oprócz promowania oddziałowego Biura Obsługi Ruchu Turystycznego, młodzi wolontariusze Komisji do spraw Młodzieży Szkolnej zachęcali do uczestnictwa w rajdach pieszych, rajdach rowerowych, marszach na orientacje oraz do uprawiania turystyki rodzinnej w ramach programu prowadzonego przez PTTK Inowrocław pod tytułem "Wędrówki z PTTK". Program ten prowadzi znany przodownik Antoni Ścigacz. Warto również wspomnieć, iż nie tylko młodzi PTTKowcy zachęcali do uczęszczania w imprezach turystyczno-krajoznawczych. Również Miś PTTKuś, który zachęcał młodych ludzi do przyjścia pod dwa białe namioty.

Jako silna jednostka z Kujaw stwierdziliśmy, że nie będziemy chwalić się tylko tym, co robimy w regionie. Zaprezentowaliśmy akcje, które organizowane są centralnie za sprawą Zarządu Głównego PTTK w Warszawie. A warto wspomnieć, iż jest tego sporo. Dla zainteresowanych przystąpieniem do PTTK czekały informacje na temat wszystkich imprez organizowanych przez ZG PTTK w Warszawie. Były to informacje dotyczące konkursów, na stoisku prezentowano informację związane z Ogólnopolskim Młodzieżowym Turniejem Turystyczno-Krajoznawczym wraz z filmową relacją z tegorocznego finału centralnego, który odbył się w czerwcu w Gdańsku.

Po zakończeniu targów, rozdaniu tony krówek i folderów doszliśmy do wniosku, że te targi przynoszą oczekiwany efekt. Na turystycznym marszu na orientacje, który był organizowany tydzień później zjawiło się aż 208 osób i 12 opiekunów. A lista zgłoszeń na rajd pamięci kapitana Pawła Cymsa nie miała Końca. Cieszymy się, że z dumą możemy reprezentować Polskie Towarzystwo turystyczno Krajoznawcze.

Tekst: Dominika Sobieraj, Szymon Puchała, Mateusz Patuła
Foto: Dominika Sobieraj

  • ds_targi_mlodych
  • ds_targi_mlodych_2
  • ds_targi_mlodych_3
  • ds_targi_mlodych_4
  • ds_targi_mlodych_5

Odznaka Śladami Koziołka Matołka

polecane