OMTTK PTTK Barlinek 2014

Komunikat dotyczący klasyfikacji generalnej Finału Centralnego XLII OMTTK PTTK, Barlinek 29.05-01.06.2014 r.

W imieniu organizatorów Finału Centralnego XLII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK informujemy o konieczności sprostowania klasyfikacji generalnej Turnieju.

Niestety 1 czerwca 2014 roku, podczas ceremonii zakończenia Finału Centralnego XLII OMTTK PTTK ogłoszone zostały niepełne wyniki, nieodpowiadające faktycznej punktacji Turnieju. W tabelach klasyfikacyjnych opracowanych w arkuszu kalkulacyjnym wystąpił błąd, zastosowano błędną formułę. Do klasyfikacji generalnej nie zostały doliczone punkty za zdobyte przez poszczególnych uczestników, odznaki turystyczne. Na podstawie tak obliczonej punktacji zakończono Finał w niedzielę 1 czerwca 2014 roku. Zaistniała pomyłka została zauważona przez organizatorów w poniedziałek 2 czerwca 2014 roku.

Prawidłowe wyniki zostały zamieszczone w dniu 2 czerwca 2014 roku na stronie internetowej www.mlodziez.pttk.pl w zakładce Dla Was – Konkursy – OMTTK – 2014 Barlinek.

Pragniemy zrekompensować uczestnikom, którzy otrzymali nagrody za miejsca niższe niż wynika to z poprawionej klasyfikacji, zaistniałą pomyłkę. W najbliższym czasie otrzymają oni dodatkowe nagrody. Wszystkie drużyny, które zajęły miejsca od 1 do 5 w poszczególnych pionach szkół, otrzymają poprawione dyplomy.

Jest nam niezmiernie przykro z powodu zaistniałej sytuacji ubolewamy z tego powodu i przepraszamy. Tegoroczna edycja Turnieju odbywała się wg znacząco zmodyfikowanego regulaminu. Z rozmów z opiekunami i uczestnikami wiemy, że zmiany zostały dobrze przyjęte, wnioski wynikające z przebiegu tegorocznego Finału OMTTK posłużą wyeliminowaniu takich zdarzeń w kolejnych edycjach Turnieju.

Prezes Zarządu Głównego PTTK
Roman Bargieł

Odznaka Śladami Koziołka Matołka

polecane