Poznajemy Ojcowiznę

"Poznajemy Ojcowiznę" - świetna zabawa, relaks, integracja, odpoczynek, poznawanie kraju, praca z mapą w terenie… i ruch na świeżym powietrzu!

W dniach 13-15 maja 2011 r. brałam udział z moimi laureatkami w Centralnym Zlocie Laureatów XVIII edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę". Tym razem organizatorem zlotu był Oddział PTTK w Radzyniu Podlaskim. No cóż... ?

Rewelacja! Moje uczennice były najmłodszymi uczestniczkami zlotu, gdyż uczęszczają do drugiej klasy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Juliana Suskiego w Jasieńcu (woj. mazowieckie, powiat grójecki, gmina Jasieniec). Wydawało mi się, że 3 dni to tak długo dla nich poza domem, że harmonogram, tematyka wycieczki poważna, historyczna, trudna dla nich, że nie dadzą rady przetrwać. I co się okazało, że wszystko bardzo Im się podobało, wiele zapamiętały, a pamiątką są również zdjęcia wykonane podczas wędrówek, zabawy, ogniska… Ciężko było nieść bagaże do autokaru, ale wspaniali starsi koledzy i koleżanki nas wsparli, po prostu chwycili torby i pomogli nam nieść. Dziękujemy Im! Dziewczynki zdobyły I i II nagrodę, ale najbardziej były zachwycone tym, że mogły wziąć udział w II Rodzinnych Marszach na Orientację. Była to świetna zabawa, relaks, integracja, odpoczynek, poznawanie kraju, praca z mapą w terenie… i ruch na świeżym powietrzu! Trzydniowy pobyt na Zlocie to moc wrażeń niezapomnianych. W tym miejscu należą się ukłony organizatorom i wszystkim wspomagającym zorganizowanie tak dużej imprezy. Wspaniała organizacja, atmosfera, integracja, gdyż byli laureaci i opiekunowie z całej Polski. Ja z Mazowsza mieszkałam z Panią z Rumii i ze Szczecina. Żałuję, nie miałyśmy czasu porozmawiać, tak był czas zagospodarowany. Dobrze, że można teraz już z domu napisać e-maila.

Dziękujemy za wszystko! I fajnie byłoby się spotkać za rok!

Wiesława Rusin
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Juliana Suskiego w Jasieńcu

  • wieslawa_rusin_relacja_ojcowizna_2011_1
  • wieslawa_rusin_relacja_ojcowizna_2011_2

 

Komentarz w tym Artykule
Musisz Zalogować się lub Zarejestrować aby wziąć udział w tej dyskusji.

Odznaka Śladami Koziołka Matołka

polecane