Poznajemy Ojcowiznę

Centralny Zlot Laureatów XVII edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę", Toruń 14-16 maja 2010 - UAKTUALNIONE!

W dniach 14-16 maja 2010 roku odbył się Centralny Zlot Laureatów XVII edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę". Bezpośrednim organizatorem zlotu był Oddział Miejski PTTK im. M. Sydowa w Toruniu. Grono zgranych członków Oddziału pod kierownictwem prezesa Kolegi Henryka Miłoszewskiego nie pierwszy raz pokazało, że potrafią zorganizować rewelacyjną imprezę we wspaniałej atmosferze. Zwłaszcza jeżeli chodzi o przedsięwzięcie kierowane do dzieci i młodzieży szkolnej.

Bazą zlotu był Toruń. Program krajoznawczy obejmował zarówno "gród Kopernika", jak i miejsca związane z F. Chopinem ("Rok Fryderyka Chopina", był okazją by uczestnicy przekonali się o związkach muzyka z Toruniem), jak  i  liczne okoliczne miejscowości.

W ciągu 3 dni, przy co prawda nie do końca sprzyjającej pogodzie uczestniczyliśmy m.in. w seansie w toruńskim Planetarium, zwiedzaliśmy Toruń nie tylko za dnia ale i nocą, na pieszo ale i podczas niezapomnianego nocnego rejsu po Wiśle. Poszukiwaliśmy ducha Anny Wazówny na Zamku w Golubiu Dobrzyniu, wysłuchaliśmy koncertu Chopinowskiego w Szafarni, poznaliśmy brodnicką gościnność i urokliwe uliczki tego sympatycznego miasta. Nie brakowało i mniejszych atrakcji w zwiedzanych po drodze miejscowościach.

Organizatorzy zapewnili nam szereg miłych niespodzianek i zaskakiwani nimi co chwila, nawet do ostatniego momentu.

Zlot zakończyło uroczyste wręczenie nagród w Sali Mieszczańskiej Toruńskiego Ratusza. Prezentujemy fotoreportaż ze zlotu. Uroczyste wręczenie nagród uwiecznił na fotografii Pan Włodzimierz Gązwa. Szczegółowa relacja niebawem.

Odznaka Śladami Koziołka Matołka

polecane