OMTTK PTTK

OMTTK po latach, czyli o trzech chłopakach, czterech finałach OMTTK i ich występie w Świeradowie Zdroju

Turniej znają od podszewki. Choć przez 30 lat, odkąd startowali po raz ostatni, trochę się zmieniło, podjęli wyzwanie by zmierzyć się z turystycznym wyzwaniem po raz 5.

Ta historia zaczyna się w Jeleniej Górze w roku 1978. Do eliminacji wojewódzkich OMTTK zgłasza się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 13 z Jeleniej Góry tzw. „Grotołaz”. Było ich trzech, Ivo Łaborewicz, Grzegorz Młyńczyk, Sławomir Puchacz wraz z opiekunką Zofią Gonczar. To tak w dużym skrócie zaczęła się ich przygoda z Turniejem, która jak widać trwa do dziś…
Drużyna czterokrotnie startowała w finałach centralnych, jako reprezentacja województwa jeleniogórskiego. Gościli w Chorzowie w 1979r., we Wrocławiu w 1980r., w Toruniu w 1981r., oraz w Krakowie w 1982r. W trakcie startów dołączyli do drużyny Jarosław Łeś ‘80, Sławomir Byra ’81, Dariusz Kropielnicki ’82.
Kiedy po 40 latach od powstania Turnieju, finał centralny zagościć miał na dolnym śląsku, „Gotołaz-y” z Jeleniej Góry postanowiły nie przepuścić takiej okazji by powspominać dawne Turniejowe dzieje. Ramię w ramię wraz z finalistami eliminacji wojewódzkich XL edycji zmierzą się z wszystkimi regulaminowymi konkurencjami.
Czy trenowali, jak sobie poradzą z nowym regulaminem i konkurencjami?
Tego wszystkiego dowiemy się już nie długo.
Oprócz udziału w konkurencjach na pewno będą wspominali swoje starty, opowieściom i anegdotom może nie być końca. Redakcja spotka się z drużyną z Jeleniej Góry aby dowiedzieć się jak najwięcej.

Odznaka Śladami Koziołka Matołka

polecane